« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Soğukluk sona erdi

Fenerbahçe'de sezon başından bu yana devam eden, teknik direktör Aykut Kocaman ve takım kaptanı Alex De Souza arasında soğukluk olduğu iddiaları bugünlerde rafa kalktı.

UĞUR DEMİRKIRDI - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Kötü gidişe son vermek için kenetlenen ve çıkış yolu arayan sarı-lacivertli takımda girilen pozisyonlara rağmen gol atılamaması şanssız bir dönem olarak niteleniyor. Antalyaspor maçı ile patlama yapmaya hazırlanan Fenerbahçe'de en olumlu gelişme ise teknik direktör Aykut Kocaman ile kaptan Alex arasında yaşanıyor.

Alex'in kendi internet sitesinden yaptığı "Artık tekliflere açığım" açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekmesinin ardından Aykut Kocaman buna karşılık "Her futbolcu geleceğine yönelik planlar yapmakta serbest ancak bu performansını ve takımı olumsuz etkilememeli" demişti.

O günden bu yana ve özellikle de Antalya kampında Alex'in gösterdiği profesyonel davranıştan çok memnun kalan Kocaman, kaptanı ile birebir uzun bir görüşme yaptı. Son derece olumlu geçtiği öğrenilen toplantıda ikilinin birbirlerine olan güvenlerini ortaya koydukları belirtildi. Antalya kampının 6. günündeki bu konuşmada Aykut Kocaman'ın Brezilyalı yıldıza kendisinden çok memnun olduğunu söylediği, saha içi ve dışındaki davranışları nedeniyle örnek bir futbolcu olduğunu ve karakterini ortaya koyarak kendisinden beklenen kaptanlık davranışını layıkıyla yaptığı için teşekkür ettiği öğrenildi.

Aykut Kocaman'ın "Sana ligin ikinci yarısında her zamankinden daha çok ihtiyacım olacak" dediği Alex'in bu sözler karşısında duygulandığı ve takım arkadaşları ile beraber bu sene şampiyon olabilmek için her zamankinden daha çok çalışacaklarını ifade ettiği bildirildi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz