VAN HABERLERİ

Soğuk Sonbahar Günleri Saç Sobalara Olan Rağbeti Artırdı

IHA
28.10.2015 - 14:56Son Güncelleme :

SOBALAR ÇARŞISI SAÇ SOBALARIN TEZGAHLARDAKİ YERİ

IHA

Van’da sonbaharın erken gelmesi ve soğukların aniden bastırması sonucu vatandaşların kış hazırlığına erken başlamış oldu.
havaların soğuması ile birlikte iş yerlerinin tezgahlarda yerini alırken Eser Durbak isimli esnaf, yaklaşık 14 yıldır bu işi yaptığını ve organize sanayide yaptıkları saç sobalarını burada uygun fiyata sattıklarını söyledi. Durbak, “Yaz aylarında mangal ve ızgara imalatını yapıp satışını gerçekleştiriyorduk. Sonbahar ve kış aylarında ise saçtan yapılan sobaları Organize Sanayi Bölgesi’nde yapıp burada satışa çıkarıyoruz. 60 TL’den başlayıp 700 TL ye kadar değişik modellerde sattığımız saç sobalar var burada. İşimizden memnunuz. Günde perakende 20 ila 30 civarında soba satıyoruz. Toptan ise kamyonlar yükünde satışlarımız var. Özellikle ilçe ve köylerden gelen müşterilerimiz var. Her yıl bizden alış veriş yapıp gidiyorlar’’dedi.
Saç sobaların satıldığı dükkanda aynı zamanda son model çıkmış soba çeşitleri de mevcut olup uygun fiyata satışa sunuluyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Soğuk Sonbahar Günleri Saç Sobalara Olan Rağbeti Artırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Soğuk Sonbahar Günleri Saç Sobalara Olan Rağbeti Artırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı