« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Soğuk bir günde, futbol sıcak olacak"

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Beşiktaş ile oynayacakları lig maçına ilişkin, “Havanın soğuk olduğu bir günde futbol sıcak olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Medical Park Antalyaspor, kendi evinde oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Hasan Subaşı Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular istasyon çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç yaptı. Teknik Direktör Mehmet Özdilek yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana sakatlıkları geçen Necati Ateş ve Uğur İnceman da katıldı. Necati ve Uğur'un Beşiktaş maçında forma giyebileceği öğrenildi.

Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Özdilek, Beşiktaş'ın hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu, profesyonelliği, etik değerleri ve iş saygısını Beşiktaş'ta öğrendiğini söyledi. Antalyaspor'da görev yaptığı sürece takımı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını anlatan Özdilek, “Beşiktaş'a karşı elbette duygusal bağım var. Ancak ilk defa karşılaşmıyoruz. Bulunduğum yere en iyi şekilde hizmet etme zorunluluğumuz var. Beşiktaş karşısındaki tek düşüncemiz 3 puan almak. Antalyaspor'un Beşiktaş'a karşı talihsizliği var. Bu durumu tersine çevirmek istiyoruz. Havanın soğuk olduğu bir günde futbolun sıcak olacağı bir maç yapacağız” dedi.

Kendi evlerinde başarılı bir performans sergilediklerini hatırlatan Özdilek, Beşiktaş'ı yenerek başarılı grafiklerini sürdürmek istediklerini kaydetti.

Antalyaspor'un stat sorunuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Özdilek, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın bu konuda ciddi çalışmaları olduğunu ancak bu konunun “geç kalınmış bir hamle” olduğunu savundu.

Antalya'nın Türkiye'de en fazla gelir getiren iller arasında olduğuna dikkati çeken Özdilek, Antalya'ya stat yapılmasının karar aşamasına geldiğini ve kentin acil bir stada ihtiyacı olduğunu ifade etti. Antalyaspor'un stat, tesis ve taraftar bütünleşmesiyle Türkiye'nin en önemli takımlarından olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Özdilek, 2 yıldır Mardan Stadı'nda maçlarını oynadıklarını ancak Mardan'ın fiziki şartları nedeniyle yeteri kadar taraftar çekemediklerini vurguladı.

Özdilek, kent merkezinde stadyuma kavuşacakları günü sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz