MANİSA HABERLERİ

Sofuoğlu’ndan Teröre Tepki

IHA
13.10.2015 - 16:05Son Güncelleme :

MEMUR SEN MANİSA İL TEMSİLCİSİ VE EĞİTİM BİR SEN MANİSA ŞUBE BAŞKANI MEHMET EMİN SOFUOĞLU, "BİZ TERÖRLE MÜCADELEYİ BIRAKMAYACAĞIZ. BİZ, TERÖRÜ BESLEYEN KİRLİ MAHFİLLERİ ORTAYA ÇIKARMAKTA, İFŞA ETMEKTE KARARLI OLACAĞIZ." DEDİ.

IHA

Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, "Biz terörle mücadeleyi bırakmayacağız. Biz, terörü besleyen kirli mahfilleri ortaya çıkarmakta, ifşa etmekte kararlı olacağız." dedi.
Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, 10 Ekim günü Ankara’da yaşanan ve 97 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Birlik ve beraberlik mesajı veren Sofuoğlu, "İnsanı, insan onurunu, insani değerleri, insan hak ve özgürlüklerini, hukuku önemseyen ve önceleyen herkes, her fikir, her kitle, her örgüt ve her devlet için terör; yöntemi, hedefi ve gerekçelerine bakmaksızın insanlık dışıdır ve insanlık suçudur. 10 Ekim Cumartesi sabahı, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunu bir terör örgütünün Ankara’daki insanlık dışı ve insanlık suçu hükmündeki eylemiyle canımız acıdı, yüreğimiz yandı. İnsanlıktan nasipsiz bir terör örgütünün “kansız iki canlı bombacısı” tarafından gerçekleştirilen birliğimizi, kardeşliğimizi, biz’i hedef alan terör eylemi, yüreklerimize yas, gözlerimize yaş bıraktı. Ancak, biz terörle mücadeleyi bırakmayacağız. Biz, terörü besleyen kirli mahfilleri ortaya çıkarmakta, ifşa etmekte kararlı olacağız." dedi. Terör örgütünce öldürülenlerin Türkiye’nin evlatları olduğu vurgusunu yapan Sofuoğlu, "Kimimiz kadim dostunu, kimimiz çocukluk arkadaşını yitirdi. Hepimiz canlarımızı kaybettik. 97 insanımızı yitirdik. 97 canımızı kaybettik. Fakat, terörü, terörden medet umanları, terör üzerinden bizi ayrıştırmak isteyenleri sevindirmeyeceğiz. Birbirimize can olma hasletimizi kaybetmeyeceğiz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizden vazgeçmeyeceğiz." dedi. "Milletimizin ferasetine inanıyoruz." diyen Sofuoğlu, "Terörle, terör örgütleriyle, işbirlikçileriyle, azmettiricileriyle ve destekçileriyle birlikte mücadele edeceğiz. İnsanlarımız ve insanlık için, huzur, refah, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kast edenleri birlikte alt edeceğiz. Yeniden büyük Türkiye hedefine birlikte yürüyeceğiz. Biz milletimizin şerre karşı çıkma cesaretine dayanarak inanıyoruz ki; terörü birlikte bitireceğiz. Terörü yeneceğiz. Terör örgütlerini ve patronlarını hak ettikleri şekilde tarihin çöp sepetine göndereceğiz. Biz milletimizin hayra dair basiretine dayanarak inanıyoruz ki; sadece Türkiye’yi değil bütün insanlığı terörün kan ve can pazarından kurtarmaya kararlı büyük Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Biz istiklal marşımızdaki ’korkma’ müjdesine inanarak ve ’hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal’ çağrısına uyarak; ’insanı yaşat ki; devlet yaşasın’ duruşumuzu sürdüreceğiz. Bu idrak ve inançla; terör eylemleri sonrasında birbirimizi suçlamak yerine ortak akılla suçluları bulmayı, birbirimize hakaret etmek yerine birlikte hareket etmeyi terörden rant sağlayanları birlikte millete ifşa etmeyi başarmalıyız, başaracağız." diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sofuoğlu’ndan Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sofuoğlu’ndan Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:06
  • Guneş
   07:47
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı