MANİSA HABERLERİ

Sofuoğlu’ndan Afiş Skandalına Tepki

IHA
17.10.2015 - 15:45Son Güncelleme : 17.10.2015 - 15:46

MEMUR-SEN MANİSA İL TEMSİLCİSİ MEHMET EMİN SOFUOĞLU (SAĞDAN 4.), DİYARBAKIR’IN YENİŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNİN, ‘ÇOCUK GELİNLERE’ DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA BİLLBOARDLARA ASTIĞI SKANDAL AFİŞTE KULLANDIĞI KARİKATÜRÜN, BU SİYASİ ANLAYIŞIN MİLLETİN DEĞERLERİ KARŞISINDA NASIL KARİKATÜRİZE OLDUĞUNU NET BİR ŞEKİLDE YANSITTIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi yetkililerinin, ‘çocuk gelinlere’ dikkat çekmek amacıyla billboardlara astığı skandal afişte kullandığı karikatürün, bu siyasi anlayışın milletin değerleri karşısında nasıl karikatürize olduğunu net bir şekilde yansıttığını söyledi.
“İlim, kardeşlik ve maneviyat şehri Diyarbakır’da böylesine bir aymazlığın yaşanması kabul edilebilir bir durum değildir” diyen Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Sofuoğlu, “İslam’ı ve Müslümanları hedef alan bu karikatürün afiş olarak asılması, bazı siyasilerin içinden çıktıkları topluma ne kadar yabancılaştıklarını, toplumun değerlerine düşmanlık edecek kadar Anadolu’dan uzaklaştıklarını çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. Çocuk gelinler konusunun İslam kimliğiyle özdeşleştirilmesinin mazur görülecek hiçbir tarafı yoktur, olamaz. Danimarkalı bir karikatüristin çizdiği, Peygamber Efendimize hakaret içeren skandal karikatür olduğu belirlenen afişi asma gafletinde bulunan belediye yetkililerinin ucu dışarıda bu tavrı apaçık İslam’a, Müslümanlara hakarettir. Etnik hassasiyet üzerinden siyaset yapanlar ötekine saygının her alanda olması gerektiğinden bihaber olduklarını itiraf etmişler, inanma bakımından ötekine tahammül gösteremediklerini ifşa etmişlerdir. Özellikle kamuda yönetici olan, toplumu yönlendirme imkanına sahip kişi veya kurumlar, bu tür işleri daha özenle yapmak zorundadır." dedi.
Siyasi parti temsilcilerinin belediyelerin topluma yansıyacak çalışmalarda, siyasi düşünce veya beklentiler için hassas noktalara temas etmekten kaçınması gerektiğini kaydeden Sofuoğlu, "Farklı kesimleri rahatsız edecek söz, davranış ve çalışmalardan uzak durmalı, provokasyona neden olabilecek veya toplumsal huzuru bozacak işlerden imtina etmelidir. Hangi amaç ve niyetle yapılırsa yapılsın, bunun izahı ve hoş görülmesi mümkün değildir. İşine geldiğinde emekli müftüyü, işine geldiğinde bir eş cinseli aday göstermekten imtina etmeyen bu saygısız anlayışı kınıyor; bu özensiz ve dikkatsiz çalışmanın toplumun vicdanına verdiği ağır hasarı iki satırlık bir özürle telafi edemeyeceklerini bilmelerini istiyoruz. Bu skandala imza atanları, toplumsal değerlere saygılı, işlerinde daha özenli ve milletin hassas olduğu konulara daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sofuoğlu’ndan Afiş Skandalına Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sofuoğlu’ndan Afiş Skandalına Tepki haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı