Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sofuoğlu Bakan Kılıç'a kaskını hediye etti

Sofuoğlu, Bakan Kılıç'ı makamında ziyaret ederek yarışta taktığı kaskını hediye etti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Dünya Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda İstanbul'da yapılan sezonun 11. ayak mücadelesini kazanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı makamında ziyaret etti. Sofuoğlu, İstanbul'da kazandığı yarışta taktığı kaskı Bakan Kılıç'a hediye etti. Bakan Kılıç, şampiyon motosikletçiyi tebrik ederken, verdikleri desteği sürdüreceklerini belirterek, "İnşallah daha nice daha da büyük başarılara imza atarsınız" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nu makamında kabul etti. Kabule Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bakir Yunus Uçar da katıldı. "Türkiye'de düzenlenen bir şampiyonada şampiyonun Türk markası Kenan Sofuoğlu olması hepimiz için gurur kaynağı" diyen Bakan Kılıç, "İnşallah da böyle devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi bizden yana ne gerekiyorsayapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Milli motosikletçiye hediye ettiği kask için teşekkür eden Bakan Kılıç, "Bu bendeki ikinci kaskın oldu. İnşallah daha nice daha da büyük başarılara imzanızı atarsınız" dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Bakan Kılıç'a verdikleri destekten ötürü teşekkür ederek, "Kenan sizlerin verdiği büyük destekle yarışıyor ve o destekle bu başarılara imza atıyor" diye konuştu.

Şampiyon motosikletçi Sofuoğlu, "Verdiğiniz destek olmasaydı böyle bir yarışı kazanma şansım yoktu. Kupayı sizin elinizden almayı gönlüm çok istiyordu. İnşallah önümüzdeki sene İstanbulpark'ta kupayı sizin elinizden almayı çok isterim" diye konuştu.

Evlilik hazırlıkları yapan Sofuoğlu Bakan Kılıç'ın, 'Düğün ne zaman?' sorusuna, "Sayın başbakanımızın gelmesini istiyorum. O ne zamana gün verirse o zaman yapacağız" diye cevap verdi. Bakan Kılıç, bu cevaba, "O zaman yakında. Sayın Başbakanımız böyle hayırlı bir meseleyi fazla uzağa atmaz" diye karşılık verdi. Sofuoğlu Başbakan Erdoğan'a da kask hediye edeceğini belirtti.

Bakan Kılıç ile birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmek istediğini ifade eden Sofuoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız Ekim ayında uygun olacaklarını söyledi. Ben yetiştirdiğim öğrencilerimle birlikte motorlarla sizin makam aracınızı takip ederek Çankaya'ya çıkmak istiyorum. Bize öncülük ederseniz çok hoş olur"dedi. Bakan Kılıç, Sofuoğlu'nun bu önerisini sıcak karşıladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler