Gündem Haberleri

  Software AG’ye yeni bir ortak

  Hürriyet İnternet
  07.02.2006 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Software AG, iş kuralları yönetim sistemleri (BRMS) alanında dünyanın lider firmalarından ILOG ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. İlk etapta, Software AG, ILOG’un BRMS ailesi içinde önemli bir ürün olan JRules çözümünü global düzeyde satacak. Ayrıca, bu ürünü, kendi iş süreçleri yönetimi (BPM) ve servis odaklı mimari (SOA) çözümleri portföyüne dahil edecek. İki şirket, ortak pazarlama faaliyetleri yürütecek.

  Software AG, deneyimli BPM uzmanlarını ve uygun teknolojileri, müşterilerinin hizmetine sunuyor. Böylece, değer zinciri boyunca kurumsal süreçlerin verimliliğini sürekli artırmalarını hedefliyor. Software AG müşterileri, ILOG JRules ile, iş kurallarını her aşamada yönetme imkanı bulacak ve şirketlerinin karmaşık iş süreçleri üzerinde daha fazla denetim kurmasını sağlayacaklar.

   

  İş Kuralları Yönetim Sistemleri (BRMS), BPM uygulamaları açısından gerekli; çünkü bu uygulamalara yönelik en üst düzeyde çevikliği ve uyarlamayı sağlıyor. Ayrıca, gerçek anlamda yeniden kullanılabilir olan ve kurumsal kullanıcılar tarafından sahiplenilip korunabilen karar hizmetleri yaratarak, bir SOA ortamına önemli ölçüde değer katıyor. BRMS kullanmak suretiyle, kurumsal politikalar, uygulama ya da süreçlerden bağımsız olarak yönetilebiliyor. Böylece, geleneksel yazılım kodlamasıyla politika değişikliği yapma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Elde edilen çözümler, iş koşullarındaki değişikliğe paralel olarak süreçlerin sürekli ayarlanmasını sağlıyor.

   

  Software AG Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Streibich, ILOG firmasının BRMS konusunda dünya çapında bir lider olduğunu, IDS Scheer ve Fujitsu’nun ardından bir başka teknoloji ortağı olarak Software AG’nin stratejik ortaklık yapısı içinde yer aldığını, bu firmayla BPM ve SOA vizyonunu paylaştıklarını söylüyor. Streibich’e göre, ILOG ve Software AG, müşterilerine, maksimum fayda ve uluslararası rekabette ihtiyaç duydukları çevikliği sağlayacak.

   

  ILOG Başkanı Pierre Haren ise Software AG’nin XML, Web Servisleri, SOA ve BPM alanlarında dünya çapında uzman olduğunu; bu çözümler sayesinde, mevcut çözüm tabanlarını daha da genişleteceklerini belirtiyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı