ADANA HABERLERİ

Şoförler Odası Genel Başkanı Apaydın, Minibüslerin Kaldırılmasına Karşı

IHA
16.08.2015 - 10:00Son Güncelleme :

(TŞOF) GENEL BAŞKANI FEVZİ APAYDIN, BAZI BELEDİYELERİN, ŞEHİRDE HİZMET VEREN MİNİBÜSLERİ KALDIRIP, YERİNE TAMAMEN OTOBÜS YERLEŞTİRME DÜŞÜNCESİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Vekili ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Fevzi Apaydın, bazı belediyelerin "Minibüsleri kaldıracağız" söylemlerinin gerçekle bağdaşmadığını belirterek, "Minibüsler bir zarurettir, kaldırılamaz" dedi.
Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’ın ailesine taziyede bulunmak, Adana’da yeni göreve seçilen birlik ve oda başkanlarını tebrik için gelen Genel Başkan Fevzi Apaydın, Adana’da da gündemi meşgül eden "Minibüsler kaldırılsın" söylemlerini, gerçekçi bulmadığını söyledi.
Başkan Apaydın, Adana ESOB Yeni Başkanı ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ile sohbetinde, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmelerde "Minibüsler kaldırılsın. 6 minibüse karşılık 1 otobüs verilsin " gibi teklifler geldiğini öğrenmesi üzerine, "Bu konu, ülkemizde birçok belediye başkanı tarafından dillendiriliyor. Minibüsler kalksın, yerine otobüsler gelsin. Ben bu şehirde minibüs görmek istemiyorum diyenler de oldu. Bunlar, kulağa hoş gelen bir durum olabilir. Ama ben bunları şaşkınlıkla karşılıyorum. Çünkü, minibüs zaruretten doğmuş bir toplu taşıma aracıdır. Minibüs ki, dağlardaki, köylerdeki, yamaçlardaki insanları şehre taşıyabilecek tek ulaşım aracıdır. O minibüs ki, yıllardır o köylerden, dağlardan, senin otobüslerin giremeyeceği yollardan geçerek getirdi insanları şehre. Kırsaldan, kente taşımacılık yapmak öyle kolay mı ? Bunu konuşanlar, böyle bir gerçeği nasıl görmezden gelirler. Allah esnafımızın yardımcısı olsun"diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Şoförler Odası Genel Başkanı Apaydın, Minibüslerin Kaldırılmasına Karşı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şoförler Odası Genel Başkanı Apaydın, Minibüslerin Kaldırılmasına Karşı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:28
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı