Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şoförle göz göze geldim, gerisini hatırlamıyorum

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  18 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 18 Temmuz 2007 - 02:13

  İzmir Aydın Otoyolu’nda aniden durunca, arkadan gelen TIR’ın otomobili biçerek baba ve oğlunun ölümüne neden olduğu kazanın tek tanığı Melahat Özgün "Eşimin otomobili neden durdurduğunu bilmiyorum" dedi.

  FECİ KAZANIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  Geçen pazar günü meydana gelen kazadan hafif yaralarla kurtulan ve Aydın Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olan Melahat Özgün, şunları söyledi: "Oğlumla birlikte ön koltukta oturuyordum. Eşimin otomobili neden durdurduğunu bilmiyorum. O an içimden bir acı hissettim ve arkama baktığımda kamyonun korna çalarak bize doğru hızla geldiğini gördüm ve sürücüsüyle göz göze geldim. Bu sırada ’Sezgin geliyor’ diye bağırdım ve cümlemi bitirmeden çarpmanın şiddetiyle yaşananları hatırlamıyorum" dedi. Anne Güldoğan Özgün ise kazanın ardından kaza yapan TIR şoförünün değiştirildiğini iddia etti.

  SÜRÜCÜ SERBEST

  TIR şoförü Ş.C., yapılan işlemlerin ardından sevkedildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kazayla ilgili trafik ekiplerinin raporunu göre, TIR şoförü ’Arkadan yakın takip’ kuralını, otomobil sürücüsü Sezgin Özgün’ün ise, ’Otoyol üzerinde gerekli önlemleri almadan durma’ kurallarını ihlal etti. Sürücülerin kusur oranlarının ise yargılama sırasında atanacak bilirkişiler tarafından belirleneceği bildirildi. Otomobilin neden durduğunun da yine mahkemece atanacak bilirkişi tarafından inceleneceği açıklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı