Gündem Haberleri

  Şofbene dikkat notu kurtaramadı

  Arda AKIN/ANKARA
  15.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çocuklarının evindeki şofbenin gaz sızdırdığını fark eden öğretmen baba üzerine, "Kullanırken çok dikkatli olun" yazılı bir not astı. 15 gün sonra ziyarete geldiği evde eşi ve oğluyla birlikte zehirlenerek öldü.

  ANKARA’da, dişhekimi olan oğlu Melih Uğuz (25) ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıfta öğrenim gören kızları Meltem Uğuz’u (20) ziyaret için Mersin’den gelen öğretmen Muzaffer (49) ile öğretmen Müfide Uğuz (47) çifti, önceki gece çocuklarıyla uzun süre hasret giderdikten sonra uyudular. Anne ve baba, dişhekimi oğulları salonda ayrı kanepelerde uyurken, Meltem ise odasının kapısını kapatıp bir süre ders çalışıp yattı.

  Korkunç tablo

  Dün sabah uyanan genç kız, evdeki gaz kokusunu fark ederek hemen salona gitti. Annesi, babası ve ağabeyinin hareketsiz yattığını gören Meltem 112 Acil Servis’i aradı. Kısa sürede eve gelen 112 ekipleri ailenin üç üyesinin hayatını kaybettiğini belirledi. Annesini, babasını ve ağabeyini aynı anda kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan genç kız sinir krizi geçirdi. Bu arada çocuklarını sık sık şofben konusunda uyaran baba Muzaffer Uğuz’un Ankara’ya son geldiğinde şofbenin üzerine, "Şofbeni kullanırken çok dikkatli olun. Gaz sızdırmasın. Sizleri çok seviyorum çocuklarım" diye not yazdığı ortaya çıktı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı