Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Soba faciasını liseli Burak önledi

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  10 Aralık 2009 - 15:21Son Güncelleme : 10 Aralık 2009 - 15:21

  AYDIN'dan, Denizli'deki akrabalarının yanına gelen aile, ölümden döndü. Yattıkları odada kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 kişiyi, sabah okula gitmek için erken kalkan 16 yaşındaki Burak Şaraldı kurtardı.

  Aydın'da oturan Adnan Akyüz, eşi 40 yaşındaki Emel Akyüz, kızı 17 yaşındaki Ayça Akyüz ve kardeşi Gülay Orhan, Denizli'deki akrabalarının yanına ziyarete geldi. Gece olunca Ayça Akyüz, annesi Emel Akyüz ve halası Gülay Orhan, kömür sobasının yandığı odada birlikte yattı. Tek katlı evde bacanın sabaha karşı tıkanması nedeniyle karbonmonoksit gazı odaya sızmaya başladı. Odada yatan Ayça Akyüz, Emel Akyüz ve Gülay Orhan, gazdan etkilenerek uyanamadı.

  Başka bir odada yatan ve okula gitmek için erken kalkan Burak Şaraldı, yakınlarını uyandırmak için odaya girdiğinde durumu fark etti. Burak'ın çağırdığı ambulansla Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Ayça Akyüz, annesi Emel Akyüz ve halası Gülay Orhan'a oksijen tedavisi uygulandı. 3 kişinin sağlık durumlarının iyiye gittiği öğrenildi. Denizli'ye yakınlarını ziyarete geldiklerini anlatan Astsubay emeklisi Adnan Akyüz, “Sabah diğer odada kalan yeğenim durumu fark etmeseydi 3 kişiyi kaybedebilirdik. Yeğenim, eşimin, kızımın ve kardeşimin hayatını kurtardı” dedi.

  Ayça Akyüz ise ikinci kez sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini belirterek, “Kuzenim fark etmeseydi ölmüş olabilirdik” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı