« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sneijder için Juve ile kıran kırana

Sneijder'i bedelsiz olarak kadrosuna katmayı planlayan Juventus, Hollandalı'nın menajerinin de desteği ile amacına ulaşacak gibiydi. Ancak Galatasaray yönetimi Sneijder'in alacaklarını hesabına yatırdı. Böylece sözleşmede açık kalmadı, ikinci Hajrovic vakası ucuz atlatıldı...

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

1 haftadır herkesin dikkat kesildiği Sneijder-Juventus iddialarında Hollandalı yıldızın menajeri Guido Albers başrolü oynuyor. İşte bu süreçte yaşanan olaylar ve perde arkası...
Menajer Albers, Ünal Aysal’dan Eylül ayında yeni bir sözleşme sözü aldı. Ancak yönetim değişikliği ile kontratta suya düştü. Yeni yönetimde “Sezon sonu görüşelim” yanıtı verdi. Albers ise 31 yaşına gelen Sneijder’in G.Saray ve milli takımda ortaya koyduğu başarılı futbolu bir an önce iyi bir gelire çevirmek için harekete geçmişti.

HUKUKİ HİÇBİR BOŞLUK KALMADI
BUNUN farkına varan G.Saray menajerinin çabasıyla birlikte aleyhine oluşacak duruma engel olmak ve Sneijder’in kontratında boşluğa yol açacak tüm engelleri ortadan kaldırdı. Sneijder’in kulüpten hiçbir alacağı bırakılmadı. Bir ay önce Sneijder’in 1 Ocak 2015 tarihine kadar olan tüm alacakları ödendi. Nitekim bu şüpheler doğru çıktı. Albers ile görüşen Juventus, Sneijder’i bedelsiz transfer etmeye çalıştı. İtalyanlar Sneijder’in kontratında bir boşluk aradı ve alacağı nedeni ile Hajrovic örneği gibi boşa çıkabilme ihtimalini araştırdı.

"20 MİLYON EURO'NUN ALTINA OLMAZ"
BU kez de G.Saray'a göre Juventus, kontratında 20 milyon Euro serbest kalma bedeli olan Sneijder’i düşük bedelle transfer etmek için futbolcunun aklını karıştırmak adına harekete geçti. Ve akabinde 1 haftadır önce teknik direktör Allegri, sonra da Juventus CEO’su Moratta çeşitli açıklamalar yaptı. G.Saray yöneticisi Abdurrahim Albayrak ise dün yaptığı açıklamada "Sözleşmesinde 20 milyon Euro maddesi var. Altına satmayız" dedi.


JUVENTUS CEO'SU MORATTA:

“Sneijder çok değerli bir oyuncu. Ama halen görüşmelere başlamış değiliz. Sneijder’ın bir ortam değişimini arzu ettiğini biliyoruz. G.Saray çok büyük rakamlar istedi ve bizim bu parayı ödemeye niyetimiz yok. Eğer bir fırsat varsa deneriz. Acil durum içinde değiliz”


Bunları da Beğenebilirsiniz