Teknoloji Haberleri

  Snapchat ilk çeyrekte zarar etti

  Hürriyet Haber
  11.05.2017 - 10:52 | Son Güncelleme:

  Mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin bu yılın ilk çeyreğinde zarar ettiği duyuruldu.

  Snap firması ocak-mart dönemine dair bilançosunu açıkladı. Buna göre, geçen yılın ilk üç ayında 104,6 milyon dolar zarar eden şirket, bu yılın aynı döneminde de 2,2 milyar dolar zarar etti. Öte yandan, 2016'nın ilk çeyreğinde 38,8 milyon dolar gelir yakalayan firma, bu senenin aynı döneminde ise 149,7 milyon dolarlık gelire ulaştı. Bu dönemde, Snapchat'in günlük ortalama kullanıcı sayısı da yüzde 36 artış kaydederek 122 milyondan 166 milyona yükseldi.

  Firmanın yıldan yıla zararının artması nedeniyle şirketin New York borsasında işlem gören hisselerinde sert düşüş görüldü. Snap'in hisse başına değeri borsanın kapandığı saatte 22,97 dolar olurken, kapanışın ardından yapılan sınırlı işlemlerde yüzde 25 değer kaybıyla 17,19 dolara kadar geriledi.

  Şirketin piyasa değeri de 28 milyar dolara düştü. ABD'de teknoloji alanında son üç yılın en büyük "ilk halka arzı" (IPO) olarak kabul edilen Snap firmasının IPO'su 1 Mart tarihinde New York borsasında gerçekleşmişti. Söz konusu tarihte şirketin hisseleri bir günde yüzde 51 prim yaparken, firmanın piyasa değeri 36 milyar dolara ulaşmış ve Twitter'ın piyasa değerini geride bırakmıştı.

  Whatsapp da Snapchati ezdi geçti
  Whatsapp da Snapchat'i ezdi geçti!
  Instagram'a fotoğraf kaydetme özelliği!
  Snapchat telefonlardan siliniyor!
  Etiketler: uygulama , telefon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı