Teknoloji Haberleri

  Snapchat halka arz fiyatına geriledi

  Hürriyet Haber
  16.06.2017 - 07:08 | Son Güncelleme:

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı firmanın hisse değeri 17 dolara kadar düşerek, halka arz edildiği ilk fiyata kadar gerilemiş oldu

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı firmanın hisse değeri 17 dolara kadar düşerek, halka arz edildiği ilk fiyata kadar gerilemiş oldu

  Mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat'i oluşturan Snap adlı firmanın hisseleri şirketin üç aylık tarihindeki en düşük seviyeye geriledi. 

  New York borsasında işlem gören Snap firmasının hisse başına değeri, geçen hafta yüzde 16'nın üzerinde değer kaybederken, bugün de yüzde 3,3 kayıp yaşadı. 

  Snap'in hisse değeri bugün 17 dolara kadar gerilerken, ilk halka arz (IPO) edildiği fiyata kadar düşmüş oldu. Ayrıca, firmanın piyasa değeri de 20 milyar doların altına geriledi.

  2 Mart'taki IPO'sunda firmanın hisseleri 17 dolardan satışa sunulmuş ve 2 saat içinde 25,75 dolara çıkarak yüzde 51 prim yapmıştı.

  Aynı gün, Snap'in piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolar olurken, şirket, piyasa değeri yaklaşık 11 milyar dolar olan Twitter'ı geride bırakmıştı. 

  ABD'li teknoloji firmalarının hisselerinin bu hafta düştüğüne dikkati çeken uzmanlar, yatırımcıların Snap hisselerinde de satışa yöneldiğini belirtiyor. 

  Etiketler: uygulama
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı