« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Smith ile maçı kazandık

Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisinin ilk maçında Beşiktaş Cola Turka'yı 94-83 yenen Efes Pilsen'de galibiyetin ve 2-0 öne geçmenin sevinci yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Beşiktaş Cola Turka'nın direnci nedeniyle son bölümlerde sıkıntı yaşadıklarını, ancak ABD'li oyuncuları Charles Smith'in kişisel gayretiyle maçı kazandıklarını söyledi.

Özerhun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her periyodun farklı şekilde geçtiğini belirterek, “İnişli çıkışlı bir maç oldu. Beşiktaş'ın 1-1 yapmak için büyük mücadelesi oldu. Kasun, Kerem Tunçeri ve Smith gibi bazı oyuncularımız beklenenin üstünde oynadı. Daha farklı bitecek maçı, özellikle Beşiktaş'ın direnci nedeniyle sonlarda sıkıntı yaşayarak kazandık. Çok önemli bir avantaj yakaladık” dedi.

Erdemir'i geçtikten sonra maç yapmamalarının ritmlerini bozduğunu ifade eden Engin Özerhun, “Bozulunca dünkü maç gibi oluyor. Çarşamba günü tüm takım olarak daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Geçen sezon sonunda doping yaptığı gerekçesiyle 1 yıl ceza alan Kerem Gönlüm'ün takımla antrenman yapmaya başlayabileceğini kaydeden genel menajer Özerhun, “Kerem bugünden itibaren takımla antrenmanlara başlayabilir. Tabii bugünkü idman hafif geçecek. Ama Kerem artık takımla birlikte antrenman yapabilecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz