« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Smaç kraliçesi Güneş Sigorta'da

Sarı-kırmızılı kulübümüz fotomodellik yapan kariyeri başarılarla dolu Lehtonen yanında, Alman Milli Takımı’nın ünlü 4 numara oyuncusu Sylvia Roll’ü de renklerine kattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
VOLEYBOLDA şampiyonluk yarışında güçlü bir kadro oluşturma çabasında olan Vakıfbank Güneş Sigorta, İtalya’da en iyi smaç servis atan oyuncu seçilen Finlandiyalı Riikka Lehtonen ile Alman Milli Takımı’nın ünlü 4 numara oyuncusu Sylvia Roll’u transfer etti. Güneş Sigorta Kulübü Menajeri Nalan Ural ile yönetici Tayfun Özeren, Finlandiya’nın en iyi voleybolcusu, pasör çaprazı ve 4 numara oyuncusu Lehtonen ile Helsinki’de sözleşme imzaladı.

Daha önce Cannes’de 3 yıl, Vicenza ve Bergamo’da forma giyip Fransa ve İtalya Şampiyonluklarının yanı sıra Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası’nı da kazanan Lehtonen geçtiğimiz sezon Japonya’nın Nec takımında oynadı. Lehtonen ülkesinin de ünlü fotomodelleri arasında yer alıyor.

İki transfer birden

Türkiye Ligi’nde ve Avrupa Kupası’nda şampiyonluğu hedefleyen Güneş Sigorta Lehtonen’den sonra ikinci transfer bombasını 33 yaşında 240 kez Almanya Milli Takımı formasını giyen Grün’den önce yıllarca Almanya’nın en iyi oyuncusu seçilen Sylvia Roll’u renklerine bağladı. 24 yaşında Brezilya’da oynayan, İtalya Ligi’nde 10 yıl Reggio Calabria takımında forma giyip Avrupa şampiyonluğunu kazanan, Jesi Kulübü’nde beş yılını geçiren teknik ve manşetçi özelliği ile bilinen Alman yıldız Schwerin takımından Güneş Sigorta’ya geçti.

Yıllardır izliyoruz

Menajer Nalan Ural, "Başkanımız M.İlker Aycı ligde ve Avrupa kupalarında güçlü bir kadro oluşturmamız için büyük fedakarlık gösteriyor. Üç sezondur yakından izlediğimiz Lehtonen, ile beş yıldır peşinden koştuğumuz Roll Avrupa’nın en iyi oyuncularıdır. Finli ve Alman oyuncularımız lige renk katacaklardır. Her iki oyuncumuza Avrupa’nın çok ünlü takımları talip olmasına rağmen, başkanımız Aycı’nın büyük destekleri sonucu ısrarlı transfer isteğimiz üzerine tercihlerini Vakıfbank Güneş Sigorta’dan yana kullandılar" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler