« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sloven çekiççi yeniden Türkiye'de

Ülkü Parlakyıldız Karakuş - Olimpiyat ve dünya şampiyonu Sloven çekiççi Primoz Kosmus'u yetiştiren antrenör Vladimir Kevo, Türk sporcuları çalıştırmak üzere yeniden Türkiye'ye gelecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, yaptığı açıklamada, geçen yıl Kasım ayında Ankara'da düzenledikleri Uluslararası Çekiç Atma Milli Takım Hazırlık Kampı'na çağırdıkları Kevo'yu yeniden davet ettiklerini bildirdi.

Sloven antrenörün, 10-23 Ocak tarihleri arasında Mersin'de düzenlenecek Atmalar Milli Takım Kampı'na kendi sporcularıyla birlikte geleceğini ifade eden Terzi, “Biz Kevo'yla zaman zaman kamplarda ve seminerlerde buluşacağız. Onunla devamlı sözleşme yapma imkanını araştırıyoruz, ancak bunu henüz gerçekleştiremedik” dedi.

“Vakit kaybetmemek için atmalar branşında bu değerli antrenörden faydalanalım istiyoruz” diyen Terzi, Kevo'nun zaman zaman kamplara gelip, Türk antrenörlere ve sporculara deneyimlerini aktaracağını söyledi. Kevo'nun, ilk katıldığı Ankara kampında sporcuların öncelikle teknik, taktik ve stilleriyle ilgili incelemeler yaptığını ifade eden Terzi, “Kendisi, onlara gerekli uyarıları yaptı, ancak tabii bir kampla olacak şey değil bu. Zamanla o metotların yerini bulması lazım. Kevo'yla ya Londra-2012'ye kadar sürekli sözleşme yapacağız veya bu şekilde faydalanmaya çalışacağız” diye konuştu.

Türk çekicini de değerlendiren Mehmet Terzi, şöyle konuştu:
“Eşref Apak'ın olimpiyat üçüncülüğüyle çekiçte bir yere geldik. Kıvılcım Kaya'nın yıldızlarda dünya ikinciliği, Fatih Avan'ın ciritte Akdeniz Oyunları şampiyonluğu var. Sadece çekiç değil, cirit, gülle ve disk branşlarının gelişmesi için de girişimlerde bulunuyoruz. Diskte anlaştığımız Rumen antrenörümüz sporcularımızı çalıştırmaya devam ediyor. Teknik branş olduğu için atmalarla ilgili yurt dışından destek arıyoruz ve en iyi antrenörleri getirmeye çalışıyoruz. Bu potansiyelin, ileride meydana çıkacağını düşünüyorum.”

Vladimir Kevo, Ankara'daki kampta özellikle bayanlarda Kıvılcım Kaya ve Tuğçe Şahutoğlu'nun, erkeklerde ise Fatih Eryıldırım'ın performansını beğenmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler