GeriSpor Sloganımız: “İkisi bir arada”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sloganımız: “İkisi bir arada”

Sloganımız: “İkisi bir arada”
refid:20624173 ilişkili resim dosyası

Bakan Kılıç 2020 yılında hem Olimpiyat Oyunları hem de Avrupa Futbol Şampiyonası ’nı birlikte düzenlemek istediklerini söyledi.

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “En nihayetinde dün gece açıklanan kararla emeğimizin karşılığını aldık. Gönlümüz hem Olimpiyatı, hem de Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemekten yana” dedi.
Adaylık sürecinde çok sağlıklı çalışmalar yürütüldüğünü ve esaslı bir adaylık başvuru dosyası hazırladıklarını vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu: “Deyim yerindeyse İstanbul’un hem MR’ı, hem röntgeni, hem tomografisi çekildi. Hem Asya’nın hem Avrupa’nın, hem denizlerin, hem boğazların, hem köprülerin hem de ulaşım hatlarının... 9 ayda bu çalışmayı bu aşamaya getirdik. Önümüzde hala uzunca bir süreç var. Türkiye hem Olimpiyat’ı hem de Avrupa Futbol şampiyonası’nı yapabilecek güçte ama ikisini birlikte yapabilmek mümkün değil. Çünkü iki organizasyon arasında en az 6 aylık bir sürenin olması gerektiğini biliyoruz.

Platini’den İstanbul’a kötü haber

İSTANBUL’un finale kalması Türkiye’yi sevindirirken, UEFA Başkanı Michel Platini’den üzücü haber geldi. Platini, İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı düzenleme hakkı elde ettiği takdirde 2020 Avrupa Şampiyonası Finalleri’ni düzenleyemeyeceğini açıkladı. UEFA Başkanı konuyla ilgili olarak; “Eğer İstanbul Olimpiyat Oyunları’nı kazanırsa, Avrupa Şampiyonası’nı düzenleyemez. Her zaman söylediğim gibi aday olurlarsa oyum Türkiye’ye gidecek” diye konuştu.


 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle