« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Skoru kaleciler belirledi"

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Murat Yiğiter, dün kendi sahalarında oynadıkları Altay maçında skoru kalecilerin belirlediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Recep Bayık'ın istifasının ardından göreve getirilen teknik direktör Yiğiter, genç oyunculardan oluşan takımının en büyük eksikliğinin saha içerisinde organize olamaması olduğunu belirtti.

Dünkü Altay maçında oyuncularının güçlü rakipleri karşısında sergilediği mücadelenin son derece iyi olduğunu kaydeden Yiğiter, şöyle konuştu:

“Maçın ilk yarısında 2 net pozisyon yakaladık ancak Altay kalecisi Recep gole mani oldu. Altay'ın 2 net pozisyonunu da kalecimiz Osman kurtardı. Maçın skorunu kaleciler belirledi. Çok koşan ve mücadele eden bir ekibiz. Kısıtlı bir takım olduğumuz için sakat ve cezalı oyuncuların eksikliğini hemen yaşıyoruz. Maç esnasında çok top kazanıyoruz ancak hemen kaybediyoruz. Bu tecrübesizliğimizin göstergesidir. Maçın son 15 dakikası hariç iyi oyun sergiledik. Altay karşısında bir puan alma başarısını gösterdik. Bu beraberlik oyuncularıma güven verdi. Bayram nedeniyle lige verilecek arayı çalışarak değerlendirme şansımız olacak. Eksiklerimizi giderirsek daha iyi bir takım oluruz. Bayram sonrası Yeni Malatyaspor ile deplasmanda karşılaşacağız. O maça kadar sakatlarımız da iyileşir.”

Kulüp Başkanı Nurullah Edemen ise oyuncularının Altay maçındaki performansının iyi olduğunu ve kendilerini gelecek adına umutlandırdığı kaydederek, “Genç oyuncularım her geçen gün üzerine biraz daha koyarak gelişme gösteriyor. Giderek daha organize takım haline geliyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz