« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skorsuz kalınca

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Benetton gibi gerçekten güçlü ve deneyimli bir ekip karşısına Efes Pilsen, kolu kanadı kırık çıkmıştı. Takımın beyni Naumoski yoktu. Ancak Efes, Benetton'a asla Naumoski'sizlik yüzünden boyun eğmedi. Bir onur mücadelesi veren Efes Pilsenli basketbolcular tüm yüreklerini ortaya koydular, savaştılar. Son derece iyi savunma yapıp, hesapladıkları gibi Benetton'u 67 sayı civarında tuttular. Ama hesapta hiç bu kadar skorsuz kalmak yoktu. Oysa arzuladığımız ve istediğimiz boş atışları da zaman zaman bulduk. Bunları sayıya dönüştüremeyince ecel terleri döktürdüğümüz Benetton'a teslim olmak durumunda kaldık.

Aydın Örs maç öncesi oyun planını, tempoyu düşük tutmak, iyi savunma yapmak ve ribaund almak üzerine kurmuştu. Ribaundlarda rakibe 36-29 üstünlük sağladık. Tempoyu aşağıya çektik. Savunmayı da iyi yaptık. Ama rakibin yüzde 46'lık şut yüzdesine, yüzde 39 ile cevap verince bu sezonun en düşük skorunda kaldık. Efes iyi mücadele verdiği maçtan Sellers çok gayretli oynamasına karşın Rebreca'yı çember altında durduramamanın faturasını ödedi.

Ancak dünkü maç gösterdi ki Benetton yenilmeyecek bir takım değil. Şimdi öncelikle İstanbul maçını kazanıp, üçüncü karşılaşmayı elde etmemiz gerekiyor. Bunun için de tek şart daha yüksek yüzde ile şut atmak ve biraz daha az top kaybı yapmak. Bu eksiklerini giderecek Efes, hedefine ulaşabilir diye düşünüyorum.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler