« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skor kandırmamalı

AVRUPA futbol kantarında tartıya konmayan Rum Anorthosis ve Norveç’in averaj takımı Tromso karşısında kupalara veda eden Türkiye’nin iki Top Class takımı Galatasaray ve Trabzonspor’un mücadelesinde futbol yoktu ama gol vardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Trabzonspor Türkiye Ligi’ni her haliyle bırakmış bir ekip görüntüsünde. Galatasaray’a zirve yarışında, Tromso bozgunu sonrası bu morali, Trabzonspor’dan başka kimse veremezdi.

Ali Sami Yen’de Galatasaray karşısında her oyuncuyu deneyebilirsiniz, ama ligde forma giymemiş, çok tecrübesiz Tolga dışında... Bu skora rağmen Galatasaray’ın kazandığını değil, Trabzonspor’un kaybettiğini söyleyebiliriz. İlk 20 dakikada Trabzon, oyunu kontrol ederken, kalecisinin büyük hataları sonucunda oyunu da maçı da ilk 30 dakikada Galatasaray’a verdi. Hakan’ın kafa golünde ve Heinz’ın vuruşunda Tolga’nın hatası çok büyüktü.

Eski günlere dönemez

İlk yarısı 4-1 biten karşılaşmanın ikinci devresinde Trabzon’un oyunu çevirmesi mümkün değildi. Riskleri alarak rakip kaleye giden bordo mavili ekip, arkasında büyük boşluklar da bıraktı.70 ve 76’ncı dakikalarda Hakan Şükür, farkı yarım düzineye çıkartabilirdi. Ama Şükür, eski günlerinin bir daha gelmeyeceğini, beyni ile ayakları arasındaki iletişimin artık çok azaldığını dün bir kez daha gösterdi.

Heinz’ın kumaşının iyi olduğu kesin. Geçmiş maçlara oranla biraz daha diriydi. Ama bu kadar yavaş ve sıfır defans hamlesiyle, ilerleyen haftalarda İliç’in akıbetini yaşayacak düşüncesindeyim. Savunmanın kenarındaki isimler Cihan ve Orhan’ın eksikliği Galatasaray’a sekte vuruyor. Orhan vardı ama Cihan’ın yokluğu dün hissedildi.

Bu skor Galatasaray’ı kandırmamalı. Trabzonspor, teknik direktör Halilhodziç ile bu moral çöküntüsü sonrasında nasıl kimlik bulacak? Türkiye’ye bu kadar uzak bir çalıştırıcı bordo mavililere nasıl merhem olacak, çok merak ediyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.
Bunları da Beğenebilirsiniz