« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skor iyi ama...

İlker YASİN
SON GÜNCELLEME
Kocaelispor ve Gaziantepspor maçlarının ilk yarısında oynanan futbolla dün akşam ortaya konan futbol arasında dağlar kadar fark var. Dün Batista'nın ortaya koyduğu mükemmel futbola diğer arkadaşlarının uyum sağladığını pek söyleyemeyiz. Bu Brezilyalı transferi G.Saray yönetiminin en olumlu icraatı bence. Görülen o ki, transfer olup yurt dışına gidecek ve kiralık süresi bitecek yabancı futbolcuların hem lig, hem Avrupa kupası maçlarına konsantrasyon kaybını önlemek de bu yönetimin işi. Son gün sakatlıkları nedeniyle sahaya çıkamayan Mondragon ve Ergün dışında riske edilmeyerek yedekler sırasında bekleyen Sergen ve kadroya alınmayan Perez'in yokluğu bu zengin kadroyu etkilememeliydi.

Herkes bu farklı galibiyetten sonra G.Saray'ın ortaya koyduğu futbolun çok mükemmel olduğunu düşünmemeli. Savunma önünde ilk topları kullanan Ayhan, gol bölgelerine top götürmektense hazırlık sahasında pas yapıyor. Berkant çabukluğunu ceza sahası içinde hissettirmektense orta sahada kalıyor, ama bir türlü asist konumuna geçemiyor. Batista kalbini sahaya koyuyor, rakibi bozmada mükemmel bir top oynuyor, ceza sahasına da pas yapıyor, ama onun da gol pası yok. Hasan Şaş, takımdan kopuk, tek başına oynuyor. Biri Hasan'a ‘‘dur’’ demeli, futbolun tek kişilik oyun olmadığını söylemeli.

HAGİ GİBİSİ LAZIM

Bu takımın orta alanına ağırlığını koyacak, eski Hagi gibi yaratıcı adam lazım. Sergen'in yokluğunda bu yıldız bulunamıyor. Kerem dün yediği golde hatalıydı. G.Saray gibi farklı cephelerde çarpışan bir takımın Mondragon kadar iyi bir yedek kaleciye sahip olması lazım. Ümit Karan'ın attığı gol nefisti. Karan takımda alternatifi olmayan santrfor. Dün maç 20. dakikada koptu. Ofsayt kokan pozisyonda ceza sahasına giren Ümit'in düşürülüşünde penaltı kararı ve dolayısıyla kırmızı kart çok ağırdı. Ama 37. dakikada Hasan Şaş'ın indirilişi de kesin penaltıydı.

Hakem Ali Uluyol sonuca etki eden, verdiği ve vermediği kararlarıyla kilit isimdi. Yaklaşık 70 dakika 10 kişi oynayan Rizespor'un G.Saray'dan puan almaya gücü zaten yetmezdi. G.Saray'da kalbini sahaya koyan oyunculara Batista da katıldı. Zaten 6 da forvet var. Ama Hagi gibi bir yıldız lazım Cimbom'a.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler