"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Skor avantajı

BEŞİKTAŞ, İnönü Stadı’na ilk maçtaki skor avantajının verdiği rahatlıkla çıktı ve Ankaraspor’a 2-1 yenilmesine rağmen Fenerbahçe’nin rakibi olarak finale adını yazdırdı.

Aşırı yağmur ve rüzgara rağmen tribünlerde takımlarını yalnız bırakmayan siyah beyazlı taraftarların, 90 dakika bitmek bilmeyen coşkusu maçtan daha çok dikkat çekti.

Mustafa Hocam, gereksiz cezalı İbrahim Toraman ve oynamadan cezalı duruma düşmeyi başaran damalı garaj arabası görünümündeki Zapotocny’nin yerine Serdar Kurtuluş ile başlaman enteresandı. Savunma, asli görevini yapıyor gibi görünse de, hem çok geride oynuyor, hem de ayağa oynayarak çıkamıyor.

Hücumda hiç olmayan, meşin yuvarlak rakipteyken, topla kendi kale çizgisi arasına giremeyen "Mösyö" Cisse üşütmeden Fransa’ya gönderilirse, siyah beyazlı takım rakiplerle sayısal eşitliği yakalamış olacak.

Mösyö Cisse

"Mösyö"nün yerine, futbolculuk kaliteleri yüksek olan Mehmet Ekşi’nin alt yapıdan talebeleri Necip veya 1993 doğumlu Mertcan oynatılsa, defansta da ofansta da çok daha faydalı olacaklarına ve tribünleri ateşleyeceklerine yürekten inanıyorum. Futbolu sevenlere, Beşiktaş B Genç ve PAF takımının tüm maçlarını izlemelerini öneriyorum. İnanılmaz zevk alacaksınız.

Hocam seni anlamıyorum; motorik özellikleri iyi olan Tello ile Yusuf, bu takımda oynarlarsa hem seyir zevki artar hem de skora yansır. Neden ısrarla bu ikiliyi oynatmıyorsun?

Top kullanma kalitesi düşük olan futbolcuların çok olduğu, frikik özürlü Beşiktaş’a rakipler, etkili alanda çok rahat faul yapıyorlar. Önde top tutamayan ve tek forvet oynayamayan Bobo’daki aşırı düşüş de anlaşılır gibi değil. Delgado’ya ilk geldiği gün söylediğim söz aynen geçerli.

Sponsoru Ülker’e geri verilip karşılığında kulübe gelir getirecek bir ürünle takas edilmesi Beşiktaş’ın menfaatine olacaktır.

Hakem iyiydi

Yılda 3 milyon Euro alan oyuncu teknik direktörüne maçta atacağı golün dakikasını söyleyecek düzeyde olmalı. Arjantinli ne olumlu pas ne de atak gerçekleştiriyor. Kaleci Hakan’ın Meye’den yediği ilk gol UEFA Kupası’nda Metalist Kharkiv’den yediğinin benzeriydi.

Sadece metre farkı vardı! Hakan’ın kalesinde gördüğü bir ikinci gol var ki, komedi. İyi ki Rüştü, Korcan varlar.

Devlet Planlama Teşkilatı, futbol ile ilgili raporunu daha önce açıklasaydı, vatandaşın vergileri ile kurulan Ankara Belediye takımını izleyemezdik. Ne taraftarı ne de havası var. Para karşılığı koşan oyuncular topluluğunun yanısıra kaleci Senecky büyük takımın kalecisi olduğunu gösterdi. Ömer Aysan ve Hürriyet’e de bu takımda yazık oluyor.

FIFA tarafından başarılı genç hakemler arasına alınan Hüseyin Göçek verdiği olumlu kararlar ve oyun takibiyle, kalitesini maç boyunca fark ettirdi.
X