Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skibbe'den Daum'a gönderme

Almanya 1. Futbol Ligi'ne, Borussia Dortmund deplasmanında aldığı 3-1'lik mağlubiyetle veda eden Eintracht Frankfurt'un eski teknik direktörü Michael Skibbe, "Eintracht benimle ligde kalırdı" dedi.

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Christoph Daum'dan önce teknik direktörlüğünü yaptığı Frankfurt ile sezonun ilk yarısında 26 puan toplayarak gözünü Avrupa Kupaları'na diken Skibbe, "Sezonun ikinci yarısına iyi başlayamamıştık. Bazı tecrübeli futbolcuların sakat olması oyunumuzu etkilyordu. St. Pauli karşısında aldığımız galibiyetle çıkışa geçmiştik. Bu esnada takımda görevime son verilmesi çok acı verdi. Kesin olarak söylemek istiyorum. Benimle bu takım küme düşmezdi" diye konuştu. Borussia Dortmund karşılaşmasını anne ve babasının evinin bulunduğu Gelsenkirchen'de televizyondan izlediğini belirten Michael Skibbe, takımın 2. lige düşmesinden çok üzgün olduğunu, özellikle o gece uyumakta zorluk çektiğini söyledi.

"FUTBOLCU ALINMADIĞI GİBİ TAKIMDAN GÖNDERİLENLER OLDU"

Frankfurt'ta 18 ay boyunca başarılı bir çalışmayla iyi işler yaptığını söyleyen Skibbe, "Sakat futbolcularımız çoktu. Onların yerine yenileri alınmadığı gibi, 'kadro fazla' denilerek Ümit Korkmaz, Alvarez ve Cenk Tosun gibi bazı futbolcular da başka takımlara gönderildi. Pirmin Schwegler, Patrick Ochs gibi bazı futbolcular da sözleşmelerini uzatmadılar. Takım içinde böylece ahenk bozuldu" dedi.

1.3 MİLYON EURO KAYBETTİ

Devre arasında sözleşmesini bir yıl daha uzattığı için takımın küme düşmesiyle 1.3 milyon kaybeden Michael Skibbe, "Sözleşmem sadece Almanyla 1. Futbol Ligi için geçerliydi. Bu nedenle para kazanamadım. Ama benim sorunum para değil, asıl sorun Frankfurt'un 2. lige düşmesi. Beni çok ama çok üzdü. Ayrıca takım da 2. lige düşmesiyle büyük bir maddi zarara girdi" diye konuştu.

Kendisinin yerine gelen Christoph Daum'un takımı kurtaramamasına üzüldüğünü, fakat Daum'u yine en iyi antrenörler arasında ilk sıralarda gördüğünü belirten Skibbe, "Şimdi birkaç teklif var. Yeni sezonda çalışmak istiyorum" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz