« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skibbe’ye zoraki destek

İki yardımcısını görevden alan G.Saray Yönetimi, Alman hocaya, "Seninle bir sorunumuz yok" dedikleri ancak Trabzonspor maçını bekledikleri öğrenildi. Skibbe’nin alternatifi ise Lucescu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da teknik heyet operasyonu şimdilik tamamlandı. Şampiyonlar Ligi’ne kalınamamanın ve son hafta alınan Bursaspor yenilgisinin faturasını antrenörler Ümit Davala ve Edwin Boekamp’a kesen G.Saray Futbol Komitesi, dün görüştükleri teknik direktör Michael Skibbe’ye zoraki destek verdi.

Yardımcılarının görevden alınması nedeniyle morali bozuk olan Skibbe ile görüşen Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in, "Bu kararı hem takım, hem de senin adına aldık. Seninle bir sorunumuz yok" diyerek Alman hocanın gönlünü almaya çalıştı.

Trabzonspor maçına takımın başında Skibbe’nin çıkacağı kesinlik kazanırken kritik karşılaşmada oynanacak futbol ve çıkacak sonuç Alman teknik adamın kaderini doğrudan etkileyecek. Liderle oynanacak karşılaşmada galibiyet dışında çıkacak her sonuç, Skibbe’nin kredisini tüketecek.

Kasımı bekleyin

G.Saray Yönetimi’nin ise Skibbe’ye alternatif olarak Mircea Lucescu’yu düşündükleri ve Rumen teknik adamla temasa geçtikleri öğrenildi. Sarı kırmızılı yöneticilerin, Beşiktaş’ın teklifini reddeden Mircea Lucescu’yu G.Saray’ın başına getirmek için kolları sıvadığı ifade edildi.

Shakhtar Donetsk’teki kariyerini Şampiyonlar Ligi’nde alacakları sonuca göre değerlendirecek olan Luca’nın ise "Kasım ayına kadar bekleyin" yanıtını verdiği ifade edildi. Yönetimin, 19 Eylül 2008 tarihinde teklifte bulunduğu Frank Rijkaard’ın maliyetinin bir hayli yüksek olduğu ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz