« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skibbe: Kalli teknik danışman oldu

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, sözleşmesinin sonuna kadar görevinin başında kalacağını söyledi. Skibbe ayrıca, Karl Heinz Feldkamp'ın teknik danışman olduğunu açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aslan fırtınayı dindirdi...

Mehmet Helvacı: Kalli maç izliyor

Galatasaray - Trabzonspor maçından fotoğraflar

Galatasaray-Trabzonspor maçından notlar

Skibbe: Mukavelemi tamamlayacağım

Galatasaray'ın rakibi Olympiakos ne yaptı

Lincoln köşe bayrağı ile samba yaptı

Skibbe, Ümit Davala ve Boekamp'un kendileriyle birlikte olmaması için üzgün olduğunu belirterek, “Benim onlarla beraber çalışma ortamım gayet iyiydi. O yüzden ikisinin de aynı şekilde mutlu olabilecekleri iş imkanı bulabilirlerse sevinirim. İkisi açısından da bu şekilde çabuk bir gelişme olacağından eminim. Burada da hazır fırsat bulmuşken ikisine de çalışma ortamımızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Skibbe, kendisi ile ilgili spekülasyonların sorulması üzerine de “Türkiye'de çalışan her hocanın, kendi işi ve takımına konsantre olmaları gerekiyor. Ben konsantrasyonumun başka yöne sapmasına izin vermem. Sözleşmemin bitimine kadar görevimin başındayım. Sözleşmemde tazminat maddesi de yok” ifadesini kullandı.

“15. DAKİKADAN SONRA OYUNA HAKİM OLDUK”

Karşılaşmanın 10-15 dakikasında Trabzonspor'un iyi oynadığını ve pozisyon bulduğunu kabul eden Alman çalıştırıcı, kendilerinin ise bu anlarda kötü oynadıklarını belirtti.

Skibbe, maç içinde tempo ve pas yüzdesi olarak artış gösterebildiklerini anlatarak, “15. dakikadan itibaren maç sonuna kadar hep pozisyon bulmaya çalıştık ve bulduk. Oyunun hakimi biz olduk. Takımımızda son yaşanan gelişmelerden sonra oyuncularımın böyle reaksiyon göstermesine çok sevindim. Ligde ilk 3'e yaklaştığımız için de sevinçliyim” şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un oyuna iyi başlamasına şaşırmadığını dile getiren Skibbe, “Rakibimizin, bu kadar iyi bir maçlar oynayıp, buraya kadar geldiği için bu maça da iyi başlayabileceğini düşünüyordum” derken, kaleci Tolga'nın hataları ile ilgili bir soruyu da “Tolga genel olarak iyi bir oyun çıkardı diyebiliriz, önemli pozisyonları da kurtardı. İlk golde suç bulmuyorum Tolga'ya, ikinci golde de iyi bir kaleciye karşı ölü topta gol bulduğumuz için memnunum” yanıtını verdi.

“ULUSLARARASI DÜZEYDE MAÇ”

“Bugün uluslararası düzeyde bir maç izledik” diyen Skibbe, özellikle teknik ve ikili mücadele açısından oyunun üst düzeyde olduğunu kaydetti.

Skibbe, maça iyi başlamamalarına rağmen sonra tempolarını yükseltebilmelerinden dolayı da ayrıca memnun olduğunu söyledi.

Feldkamp'ın kendileri adına maçları izlediğini kabul eden Skibbe, “Bizim adımıza maçları izliyor. Bundan haberdarım. Kulüp olarak daha önce bir program çizmişler. Teknik danışman olarak belirlenmiş. Ama saha içine karışmayacak” ifadesini kullandı.

Skibbe, Olympiakos maçıyla ilgili bir şey söyleyemeyeceğini dile getirerek, “İlgilenmem gerekiyor. Ayhan'ın hafif bir sakatlığı var. Buna göre de perşembeye kadar görmemiz gerekiyor” dedi.

“LINCOLN CEZA ALACAK”

Maçta kırmızı kart gören Lincoln'ün en büyük cezayı Eskişehirspor maçında oynayamamakla görmüş olduğunu söyleyen Skibbe, “Kendisi her takımda bu tip durumlarda olduğu gibi bir ceza yemiş oldu. Buna rağmen çok formda olması nedeniyle sevinçliyiz. İstanbul'daki ilk lig maçında oynayacağı için memnunuz” diyerek sözlerini tamamladı.

YANAL:“POZİSYONLARI DEĞERLENDİREMEDİK”

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise maçta yakaladıkları gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyledi.

Yanal, maç iyi başladıklarını ancak umulmadık bir gol yediklerini ifade ederek, “Orta şut karışımı bir şuttan gol yedik, daha sonra da Konyaspor maçındaki pozisyona benzer bir durumda ikinci golü yedik. Bundan sonra da istatistikler tersine çevrildi. Oyun üstünlüğünü rakibimize verdik” dedi.

Son vuruşlardaki beceriksizlikten yakınan Yanal, “Özellikle yakaladığımız pozisyonlarda son vuruşlarda becerimizi kullanamadık, üretimde problemler yaşadık” ifadesini kullandı.

Ligin çok başında ve yeni bir takım olduklarını belirten Ersun Yanal, “Önümüzde çok karşılaşma var. Biz kendi içinden alternatif oluşturabilecek kadroyuz. Yattara takıma yeni katıldı. Her oyuncumuzun kıymetini gücünü biliyoruz ve onları kullanacağız” şeklinde konuştu.

Maçı 3 forvetle oynamalarından dolayı kaybetmediklerini belirten Yanal, golleri kontrataktan veya hücumdayken değil, savunmadayken yediklerini anlattı.

Yanal, “Sonuçta oyuncularımız gol atabilecekleri pozisyonları değerlendiremedi. Ama hep bu böyle olamayacak. Forvetlerimiz kaliteli oyuncular. İlerideki maçlarda atacaklardır”' diye konuştu.

Tayfun'u sarı kartı olduğu için oyundan aldığını kaydeden Ersun Yanal, Tolga'ya da sahip çıkarak, “Bir hatalı gol diye oyuncuyu hemen değiştiremezsiniz. Tolga milli takımın kalecisi, bu kadar hovarda olmamalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz