Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Skandal yemek Meclis’e taşındı

Erciyesspor Kulübü, Elazığspor yöneticileri ile birlikte yemek yiyen hakemleri Futbol Federasyonu’na şikayet etti ve olayın araştırılması için TBMM’ye başvurdu.

Demet ÖZTÜRK / (DHA)
SON GÜNCELLEME
ERCİYESSPOR Kulübü Başkanı Enver Kemaloğlu, Elazığspor ile oynadıkları maçtan sonra Elazığsporlu yöneticilerle birlikte yemek yiyen hakemleri Futbol Federasyonu’na şikayet ettiklerini ve olayın araştırılması için TBMM Araştırma Komisyonu’na başvurduklarını açıkladı. Kemaloğlu, ‘Elazığsporlu yöneticilerle yemekte yakalanan orta hakem Yılnur Önen, yönetici arkadaşlarımız Aşkın Genç ve Erol Bedir’e ‘Maça Elazığ bölgesinden bir yardımcı hakem atanmıştı. Onu ben değiştirttim’ demiş. Ortada bir gariplik var. Hukuki açıdan hakkımızı korumak için ne gerekirse yapacağız. Hakemlerin ceza alması ve suçlu bulunması halinde Erciyesspor hükmen galip ilan edilmeli’ dedi.

Bu arada Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, Erciyesspor-Elazığspor maçının hakemi Yılnur Önen ile yardımcıları Serkan Akarca ile A. Yusuf Öz’ü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz