ANTALYA HABERLERİ

SKAL üyelerine dinç yaşlanma tüyoları

DHA
12.04.2018 - 16:32Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ULUSLARARASI Seyahat ve Turizm Profesyonelleri Derneği SKAL- Antalya'nın geleneksel toplantısına katılan Talya Tıp Merkezi'nin kurucu ortağı göz cerrahı Opr. Dr. Mehtap Abay, SKAL üyelerine sağlık ve dinç yaşam için sporu yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini önerdi.
Uluslararası Seyahat ve Turizm Profesyonelleri Derneği SKAL- Antalya'nın geleneksel yemekli toplantısı Genel Müdür Nihat Tümkaya'nın ev sahipliğinde gerçekleşti. IC Green Palace Hotels'deki toplantıya eski SKAL Dünya Başkanı Salih Çene, turizm yatırımcıları ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantının konuşmacı konuğu Talya Tıp Merkezi'nin kurucu ortağı göz cerrahı Opr. Dr. Mehtap Abay, Antalya'nın tatil turizminin yanı sıra sağlık turizminde de ciddi bir noktaya ulaştığını söyledi.
Avrupa'dan ve özellikle Almanya'dan çok sayıda hastaya hizmet vererek sağlık turizmine önemli katkılar sağladıklarını vurgulayan Opr. Dr. Mehtap Abay, merkezin kuruluşundan bu yana 12 bine yakın hastaya göz tedavisi uyguladığını ifade etti. Opr. Dr. Mehtap Abay, SKAL üyelerine dinç yaşlanmanın tüyolarını verdi.
Konuşmasında dengeli ve doğru beslenmeye dikkati çeken Opr. Dr. Mehtap Abay, doğru oksijen alımı için nefes terapileri önerdi. İnsan yaşamında egzersiz ve sporun eksik olmaması gerektiğine değinen Mehtap Abay, SKAL üyelerini Talya Tıp Merkezi'nin faaliyetleri konusunda bilgilendirdi.
Opr. Dr. Mehtap Abay, sağlık turizmine önem verdiklerini ve turizmcilerle her konuda dayanışma içinde olmaları gerektiği üzerinde durdu. SKAL üyelerine "Hepimiz ülkemizin kalkınması için çabalıyoruz" diye seslenen Opr. Dr Mehtap Abay, 2016'da yaşanan krizden firma olarak kendilerinin de etkilendiğini, Alman hastaları yeniden Antalya'ya döndürmek için yoğun uğraş verdiklerini anlattı.
SKAL Antalya Dönem Başkanı Cüneyt Kuru, sunumun ardından Opr. Dr Mehtap Abay'a teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde SKAL üyelerine dinç yaşlanma tüyoları haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı