ANKARA HABERLERİ

Sizin için süslendiler

Hürriyet Haber
20.12.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Kış mevsiminin herkesin içini ısıtan dönemi olan yılbaşının yaklaşmasıyla alışveriş merkezleri de şıklık yarışına girdi. Bİrbirinden ilginç etkinliklere imza atan alışveriş merkezleri, yılbaşına özel dekorasyonları ve kampanyalarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Hürriyet Haber

GORDİON

Yeşil AVM Breeam Sertifikası’nı aldı

TÜRKİYE’nin Breeam Sertifikası’na sahip en büyük binası ve Ankara’nın ilk yeşil alışveriş merkezi olan Gordion AVM, 50 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 150’den fazla mağazasıyla Başkentlilere hizmet veriyor. 17 Eylül’de kapılarını açan AVM, gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Redevco’nun Türkiye’de tamamladığı ilk projesi.
Gordion AVM konseptinin ilhamı, yerel tarih ve mimari unsuru olan Gordion düğümünden alındı. Merkez, Cinebonus’un işlettiği ve Ankara’nın 13 salonlu en büyük sinemasını da bünyesinde bulunduruyor. Gordion Alışveriş Merkezi, binanın çevresel performansının sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için “Kullanımda BREEAM” sertifikasını da aldı. Gordion, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumları olan ODTÜ, Hacettepe, Bilkent ve Başkent Üniversiteleri’ne yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

***

ARMADA

Yeni yıla özel ışıklı koru

ARMADA, ana giriş kapısına yerleştirilen ışıklı ağaçların oluşturduğu yeni yıl korusu, ışıltısıyla görenleri büyülüyor. Kırmızı halıların üzerinden, ışıklı korunun içinden geçen ziyaretçileri alışveriş merkezinde de sürprizler bekliyor. Işıklı ve üç boyutlu kar tanelerinin döküldüğü atriumlar, gümüş kurdeleler, toplar ve çamlarla süslendi. Armada Oyun Sokağı ise kış konseptine göre dekore edildi. Alanda kardan adam ve noel baba ile çatılarıyla cumbalarına kar yağmış evler çocukları bekliyor. Çocuklar kış ortamında, sıcacık oyunlarla keyifli dakikalar geçiriyor. 27 Aralık Pazar günü 14:00-19:00 saatleri arasında özel kostümleriyle kıyafet balosuna katılacak bütün çocuklar birbirinden eğlenceli oyunlar, müzik, dans ve birçok sürprizle Armada Oyun Sokağı’nda yeni yıl coşkusunu yaşayacak. Bunların yanı sıra, 28 Şubat’a kadar toplam 100 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçiler, Jaguar XF 3.0 Diesel Luxury aracın sahibi olma şansını da yakalıyor.

****

KARUM

Yılbaşında cıvıl cıvıl

BAŞKENTTE 1991 yılından beri hizmet veren Karum, sorunsuz ulaşımı, birçok semte yürüme mesafesinde bulunması ve gezilebilir ölçekteki büyüklüğü ile şehir hayatını sevenlerin öncelikli tercihlerinden biri. 360 mağazanın yer aldığı Karum, şehir merkezindeki avantajlı konumu ile Ankaralıların uğrak noktası olmayı sürdürüyor. Karum’un yılbaşı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği kampanya ise 31 Ocak’a kadar devam edecek. Kampanya kapsamında çekilişle bir kişiye Fiat Punto otomobil hediye edilecek. 01 Şubat’a kadar sürecek olan “Kitap Günleri” ile renklenen merkezde, pek çok yazarın imza günleri, söyleşiler, çocuklara yönelik aktiviteler de yapılacak. Karum, dans gösterileri, korolar gibi etkinliklerle 2010’a cıvıl cıvıl girecek. Etkinlikler kapsamında 25 Aralık’ta Alegria Oda Korosu, 26 Aralık’ta ise Okyanus ve Gülüm Pekcan Dans Topluluğu Başkentlilerle buluşacak.

***

ARCADIUM

Başkentlilere ‘Bi dünya’ hediye

ARCADIUM Alışveriş Merkezi, yüzlerce hediyenin dağıtıldığı çekiliş organizasyonuyla Başkentlileri bekliyor. AVM’den, 5 Ocak’a kadar tek seferde 50 TL’lik alışveriş yapan Arcadium ziyaretçileri, iPhone 3GS cep telefonlarından DVD Player’lara, Netbook bilgisayarlardan yazıcılara, alışveriş çeklerinden dijital fotoğraf makinalarına, kişisel bakım ürünlerinden mutfak ve elektrikli ev aletlerine uzanan farklı seçeneklerde 326 hediyeden birini kazanma şansı yakalıyor. Arcadium’un “Bi Dünya Hediye Kampanyası” yeni yıl süslemelerine de ilham kaynağı oldu. “Bi Dünya” konseptinden yola çıkarak hazırlanan yeni yıl süslemeleri, amber ve altın renklerinden oluşan dünya formlarında ışık toplarından oluşuyor. 5 Ocak’a kadar yeni yıl alışverişini Arcadium’da yapan ziyaretçiler, yüzlerce hediyeden birini kazanma şansını da yakalayacak.

***

ANKAMALL

Doğa dostu süslemeler

ANKAmall Alışveriş Merkezi bu yıl yılbaşı süslemelerinde geri dönüşüm konseptini kullandı. Alışveriş merkezinin dört bir yanı, 3 bin parçadan oluşan doğa dostu süslemelerle bezendi. Kesilmeyen bir ağacı temsil eden temanın öznesini de 500 balya gazete kağıdından yapılan 9 metre boyunda dev bir ağaç oluşturdu. Geri dönüşüm temalı yılbaşı süslemelerini tasarımcılar, grafik tasarımcılar ve iç mimarlardan oluşan 100 kişilik bir ekip hazırladı. Alışveriş merkezi içerisinde ağaçlar, uçan kuşlar, ışıklı toplar, geyikler, uçuşan karlardan oluşan bir vadi yaratıldı. Cephe süslemelerinde plastik torbalar, ışıklar kullanıldı. İsrafa yol açmasın diye, önceki yıllarda kullanılan süslemeler onarılarak yenilendi. Hammadde ve enerji israfının önlenmesi, doğal dengenin korunması ve duyarlığını artırmak için üniversite öğrencilerine yönelik yapılan “yeşil olan kazansın” yarışmasında dereceye giren ekiplerin ürünleri de alışveriş merkezinin doğa dostu süslemelerinde yerini aldı.

****

365

Hediye çarkı dönüyor

YILIN 365 günü eğlence ve alışveriş imkanı sunan 365 Alışveriş Merkezi, yeni yıla özel ‘Yeni Yıl Hediye Çarkı’ kampanyası ile tüketicilerin yüzünü yeni yıla girerken de güldürüyor. 31 Aralık’a kadar 365 AVM’ den hafta içi 100 TL ve üzeri alışveriş yapan ilk 100 tüketici ve hafta sonu 100 TL ve üzeri alışveriş yapan ilk 250 tüketici hediye çeklerinden, kozmetikten giyime ve ev tekstiline kadar çeşitli hediyeler kazanacak. Kampanya kapsamında toplam 900 adet hediye verilecek. Yeni Yıl Hediye Çarkı Kampanyasına katılan alışverişseverler, hediye çekleri dışında kozmetik, giyim ve ev tekstil ürünlerini de hediye olarak kazanabilecekler.
365 AVM, müziksever ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği ‘Caz Quarted Keyfi’ günleri etkinliğine de devam ediyor. Haftanın stresini atarken, pembe şarap ve leziz peynirlerin tadımı eşliğinde caz parçalarının keyfine varmak isteyen tüm alışverişseverler, 25 Aralık’a kadar 365 AVM’ de buluşacak.
***

ANTARES

Mercedes kazanma şansı

ANTARES Alışveriş Merkezi yılbaşı çekilişinde bir şanslı ziyaretçisine Mercedes C 180K veriyor. 16 Şubat’a kadar alışverişlerinde Antares’i tercih edecek Antares Kart sahipleri son model bir Mercedes C 180K kazanma fırsatını elde edecekler. Ziyaretçiler Antares Kart ile Antares AVM bünyesindeki tüm mağazalardan yapacakları her 50 TL’lik alışveriş karşılığı yılbaşı çekilişine katılma şansına sahip olacak. Kazanan talihli, 1 Mart’ta yapılacak çekilişle belli olacak ve 4 Mart’ta ilan edilecek. Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi müşterileri, Türkiye’de bir ilk olan, borçlandırmadan ödüllendiren, harcadıkça puan ve hediye kazandıran bankadan bağımsız Antares Kart’a 50 TL’lik alışveriş karşılığında sahip oluyor. AVM müşterileri Antares Kart ile yaptıkları tüm alışverişlerde para puan kazanıyor. Sonrasında puanları karşılığı, Antares AVM içerisinde Antares Kart üyesi olan tüm mağazalardan diledikleri ürünü ücretsiz olarak alabiliyorlar.

***

ACITY

Salı gününü iple çekeceksiniz

ACITY Outlet Alışveriş Merkezi, “Salı Gününü İple Çekeceksiniz” kampanyası ile dikkat çekiyor. AVM yönetimi, ilk defa bir alışveriş merkezinde hayata geçirilecek olan proje için heyecanlı olduklarını ifade etti. Kampanyayla mağazalarda her salı, sadece salı gününe özel ürünler müşteriye çok çarpıcı şok fiyatlarla sunulacak. Markaların fırsat ürünleri sadece salı günleri ve sadece Acity Outlet AVM mağazalarından bu fiyatlara alınabilecek. Acity AVM müşterilerine doyasıya alışveriş yapabilme keyfinin ardından fast food katında çok uygun fiyatlara enfes lezzetler sunacak. Acity müşterileri “Salı Matineleri” organizasyonuyla her salı farklı bir sanatçıyla eğlenme fırsatını da yakalayacaklar. 52 hafta boyunca her salı devam etmesi planlanan proje, farklı sürprizlerle de müşterilerini bekliyor olacak. Acity Outlet Avm Genel Müdürü Çetin Akcan; Acity Avm’nin gerçek bir Outlet Avm olduğunu, bunu da yapılan proje ve kampanyalarla destekleyip her daim ispatlayacaklarını vurguladı.

***

DİVAN

Kazançlı alışverişin merkezi

DİVAN Alışveriş Merkezi, “Kazançlı Alışverişin Merkezi” sloganı ile kapılarını açtı. Kuzu Grubu’nun ilk AVM’si olan Divan, aynı zamanda lüks konutlarla da destekleniyor.
Toplam altı kattan oluşan Divan Alışveriş Merkezi, 18 bin 200 metrekare kapalı, 9 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Bu alanda toplam 33 adet mağaza, Başkentlilere hizmet veriyor. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Girişi karşısında olan AVM, Sanatoryum Hastanesi ile de komşu. Günlük 5 bin kişilik bir hareketliliğe sahip olan Divan AVM, bölgenin sosyo-ekonomik konumuna göre markalarla hizmet veriyor.
Divan AVM yetkilileri, Mol Mağazacılık ile Aydi Ayakkabı Mağazaları’nın özel kampanyalarıyla ve Carrefour’un marka market olarak uyguladığı özel fiyat politikasıyla, bölgenin renkleneceğini ifade ediyor.

***

CARREFOUR ANKARA

Tahmin et kazan

HER sene olduğu gibi 2009 yılbaşı sezonunda da, yeni yılı özel dekoru ve mağazalarının ışıltılı vitrinleri ile karşılamaya hazırlanan Carrefour Ankara Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerine çeşitli sürprizler hazırladı. Yeni yıl etkinlikleri kapsamında, 26-27 Aralık tarihlerinde saat 15:00-17:00 arasında Melih Ekener’in sunuculuğunu yapacağı tahmin et ve kazan yarışması gerçekleştirilecek.
Tahmin et ve Kazan yarışmasına izleyiciler arasından katılımcılar seçilecek ve kendilerine sunulan ürünlerin fiyatını tahmin etmeleri istenecek. Doğru veya en yakın tahminde bulunan yarışmacı fiyatını bildiği bu ürüne sahip olacak. Ziyaretçiler yarışmanın ardından ise, 29-30-31 Aralık tarihlerinde Noel baba Bandosu eşliğinde alışverişin tadını çıkaracak.

***

FORUM ANKARA

Yeni yıla özel indirim ve taksit

DÜZENLEDİĞİ kampanyalarla ziyaretçilerine fırsatlı alışveriş olanakları sunan Forum Ankara Outlet, 31 Aralık tarihine kadar sürecek yılbaşı alışveriş kampanyası ile Forum Bonus Card sahiplerine ekstra bir fırsat sunuyor. Multi Turkmall ve Garanti Bankası işbirliği ile hayata geçirilen Türkiye’nin zincir alışveriş merkezine özel ilk ve tek kredi kartı Forum Bonus Card ile Bonus üyesi işyerlerinden yapılacak 100 TL ve üzeri alışverişlerde yüzde 25 indirim ve artı 3 taksit imkanı sunuluyor. Ayrıca Forum Bonus Card kullanıcıları hem Forum puan hem de bonus kazanmaya devam edecekler. Kart kullanıcıları bu kampanya ile en fazla 100 TL indirim kazanabilecek. Kazanılan indirimler kart sahiplerinin 4 Ocak tarihinden sonra kesilen ilk ekstrelerine yansıyacak. Ekspres limit ile yapılan taksitli işlemler kampanyaya dahil edilmeyecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sizin için süslendiler haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı