Ege Haberleri

EGE

  Size de çıkabilir

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  29.12.2014 - 01:51 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de umutlarını, yılbaşı bilet satışlarından elde edecekleri kara bağlayanve bir yıl boyunca bu günleri bekleyen yüzlerce seyyar piyango bayii, kredi kartları ile borçlanarak aldıkları biletlerin tamamını satabilmek için büyük çaba sarfediyor. Halen ellerinde çok sayıda bilet bulunan seyyar bayilerin umutları son günlere kaldı.

  Geçtiğimiz yıllarda yılbaşına günler kala Milli Piyango biletleri tükenirken, sokak sokak gezerek satış yapan seyyar bayilerin elinde çok sayıda bilet olduğu dikkat çekti. İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Odası Başkanı Paşa Çakmak, haksız rekabetin piyango satıcılarını olumsuz etkilediğini belirterek şunları söyledi:

  "Bir yıl boyunca arkadaşlarımız bu günleri bekliyor. PTT memurlarına bilet sattırıyor. Kurum çevresindeki piyangocuları kovuyor. Bizim vatandaştan isteğimiz hipermarket ve PTT şubelerinden değil, biletlerini bayilerimizden almaları. Onlar bizim ekmeğimize mani oluyor. Biz de onların sattığı biletlere amorti çıksa bile değiştirmemeyi düşünüyoruz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı