Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Siz de katılın

  Murat Demir
  23 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 23 Ekim 1997 - 00:01

  Bu sayfanın pasif birer okuyucusu olmaktan kurtulmak, etkileşimli İnternet çağında fikirlerinizi herkesle paylaşmak için bize yazın. Yayınlanmasını istediğiniz mesajlarınız, çare bulmak istediğiniz sorunlarınız, çaresini bildiğiniz sorunların cevapları, görüş alışverişinde bulunmak istediğiniz konular, kısacası her konuda bilgi paylaşımı için http://www.list2000.com.tr/interaktif adresinde buluşalım.

  ***

  www.list2000.com.tr/interaktif/page.asp?r=71

  En son İnternet'ten öğrendiğime göre Refah Partisi savunmasını verdi. Artık kararı bekliyorlar. Acaba Refah Partisi kapanacak mı? Kapanması ülkemizin leyhine mi olur yoksa aleyhine mi? Kimi kapatılsın diyor, kimi kapatılmasın. Bu işin en önemli yanı kapatılırsa veya kapatılmazsa ülkemize etkisi ne olur? Bunlar iyi belirlenmeli. Karar verecek olan kurula başarılar. Umarım ülkemiz için en iyi karar çıkar ortaya.

  Orhan SAMAST

  WeC-NeT Internet Center

  orhan@wec-net.com.tr

  ***

  www.list2000.com.tr/ interaktif/spage.asp?r=461

  Demokrasiyi çok seviyoruz, eğer bizim görüşümüz iktidardaysa. Bu mantığı bırakalım. Türkçe'de güzel bir atasözü var, ‘‘iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır’’. Demokrasi, sonsuz özgürlükler rejimi değildir. Kuralları baştan koyalım, ona uymayanları o zaman cezalandıralım. Neden bir sorun çıkınca düşünüyoruz, o sorunu ortaya çıkmadan önlemleri almak için daha önce düşünsek olmaz mı? Olmaz, çünkü toplum olarak kolaycı çözümlerden yanayız. RefahYol koalisyonu sona erdi, o döneme ilişkin sorunlar sanki bitti. Oysa makro planlar yapılıp onların uygulanması lazım.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı