MANİSA HABERLERİ

Siyekli Mahallesi İsminin ’Seyitli’ Olarak Değiştirilmesi

IHA
02.09.2015 - 15:32Son Güncelleme :

YUNUSEMRE İLÇESİNE BAĞLI SİYEKLİ MAHALLESİ'NİN İSMİNİN HALK OYLAMASI SONUCU "SEYİTLİ" OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ KARARI, YUNUSEMRE BELEDİYE MECLİSİ TARAFINDAN DA OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.

IHA

Yunusemre ilçesine bağlı Siyekli Mahallesi’nin isminin halk oylaması sonucu "Seyitli" olarak değiştirilmesi kararı, Yunusemre Belediye Meclisi tarafından da oy birliğiyle kabul edildi.
Yunusemre Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı, Yunusemre Belediyesi Meclis Başkan Vekili Veli Doğdu başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin gündeminde olan maddeler bir bir görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Yuntdağı mahallelerinde yapılması düşünülen Köylü Pazarı merkezleri ile ilgili maddenin mecliste görüşülmesi sırasında, geçtiğimiz günlerde Antalya’ya giderek Köylü Pazarı yerlerini inceleyen ilgili komisyon üyelerinin yaptığı çalışmalar hakkında AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Gürler tarafından bir sunum yapıldı. Sunumun ardından söz alan Yunusemre Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Can Mercül, MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve CHP Grup Başkan Vekili Erdinç Yavaşlı’nın ilgili madde üzerinde yaptığı konuşmalarından sonra Yuntdağı mahallelerinde Köylü Pazarı merkezlerinin oluşturulması hususundaki rapor oy birliği ile kabul edildi.
SEYİTLİ İSMİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Siyekli Mahalle halkının isim değişikliği talebi ile ilgili maddenin görüşülmesi sırasında yapılan konuşmalarda, mecliste grubu bulunan partilerin grup başkan vekilleri, geçtiğimiz günlerde Siyekli Mahallesinde yapılan isim değişikliği ilgili halk oylamasında çıkan karar doğrultusunda hareket edeceklerini belirtiler. Yunusemre Meclisi, Siyekli isminin "Seyitli" olarak değiştirilmesi konusunda yapılan oylamada isim değişikliği, oy birliğiyle kabul edildi. Alınan isim değişikliği kararının ardından söz alan Yunusemre Belediye Meclis Başkan Vekili Veli Doğdu, isim değişikliği kararından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, meclis üyelerine teşekkür etti. Meclis oturumunu izleyen Mahalle Muhtarı Hüseyin Kırgöz de unusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başta olmak üzere isim değişikliğine ’evet’ diyen meclis üyelerine teşekkür etti.
DAHA ÖNCE HALK OYLAMASI YAPILMIŞTI
Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Siyekli Mahallesi’nin ismi, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin önerisiyle yapılan halk oylaması sonrası “Seyitli” olarak değiştirilmişti. 485 seçmenden 411’nin katıldığı halk oylamasında 337 seçmen “Seyitli” ismine ‘evet’ derken, 72 seçmen ise ‘hayır’ oyu kullanmış, 2 oy da geçersiz sayılmıştı. Yunusemre Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündem maddelerinin tamamının görüşülerek, oy birliği ile karar altına alınmasının ardından 2 Ekim 2015 Cuma günü saat 18.00’da tekrar toplanmak üzere meclis oturumuna son verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Siyekli Mahallesi İsminin ’Seyitli’ Olarak Değiştirilmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siyekli Mahallesi İsminin ’Seyitli’ Olarak Değiştirilmesi haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı