Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Siyasiler Bursaspor'u kutladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanan Bursaspor'un Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı'ya telgraf gönderdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Gül'ün, Turkcell Süper Lig'de tarihinde ilk şampiyonluğunu kazanan Bursaspor'un Kulüp Başkanı Yazıcı'ya bir telgraf göndererek, bu büyük başarıda emeği olan futbolcuları, teknik kadroyu, yöneticileri ve taraftarları tebrik ettiği bildirildi.

ESKİ CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL, BURSASPOR'U KUTLADI

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanan Bursaspor'u kutladı.

CHP Genel Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Baykal, Bursaspor'la birlikte Şampiyonlar Ligi'ne katılacak olan Fenerbahçe'ye de başarılar diledi.

CHP GENEL BAŞKAN VEKİLİ SELVİ, BURSASPOR'U KUTLADI

CHP Genel Başkan Vekili Cevdet Selvi, Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanan Bursaspor'u kutladı.

CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Selvi, Bursaspor'u kutlayarak, Bursaspor ile Şampiyonlar Ligi'ne katılacak olan Fenerbahçe'ye de başarılar diledi.

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KURTULMUŞ, BURSASPOR'U KUTLADI

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanan Bursaspor'u kutladı. Saadet Partisi ayrıca bir jest yaparak partinin resmi internet sitesini yeşil-beyaz renklere çevirdi.

Prof. Dr. Kurtulmuş, yaptığı yazılı açıklamada, Bursaspor'un elde ettiği zaferin tarihi bir başarı olduğunu belirtti.

Anadolu takımlarının son yıllarda ortaya koydukları futbolla süper lige büyük bir heyecan ve kalite kattığını vurgulayan kurtulmuş, Bursaspor'un başarısının bunu tescil ettiğini bildirdi.

Yeşil-beyazlı ekibin aynı başarıyı Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde de göstereceğine inandığını ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Bir Anadolu takımının sahip olduğu mütevazı imkanlara rağmen böylesine büyük bir başarıya imza atması ve bu sezonu şampiyonlukla tamamlaması gerçekten her türlü takdirin üzerindedir. Bursaspor, elde ettiği bu zaferle sadece Bursa taraftarını değil tüm Türkiye'yi gururlandırmıştır.

Bursaspor'u yürekten kutluyorum. Bursaspor tarihi bir başarıya imza atmış ve hak ettiği bir zafere ulaşmıştır. Bu başarıda futbolcusundan, teknik direktörüne, yönetiminden taraftarına tüm Bursaspor camiasının ortaya koyduğu birlik ve bütünlük etkili olmuştur. Ertuğrul Sağlam'ın şahsında Bursaspor camiasını tekrar kutluyorum.”

Öte yandan, Saadet Partisi, Bursaspor'a şampiyonluğu dolayısıyla ilginç bir jest yaptı. Bursaspor'un şampiyonluğunu ilan etmesiyle birlikte partinin resmi sitesi, takımın renkleri olan yeşil beyaza çevrildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz