Gündem Haberleri

  Siyasi yasaklı işçi şaşkın

  Ercan KALAY/ŞIRNAK, (DHA)
  13.12.2009 - 17:13 | Son Güncelleme:

  DTP'yi kapatan Anayasa Mahkemesi’nin 5 yıl siyasi yasak verdiği 37 kişi arasında bulunan ve Şırnak’ta belediyeye iş yapan taşeron firmada çalışan Abdullah İsnaç, açılan davadan haberinin olmadığı olmadığını, kendisine siyasi yasak verildiğini de televizyondan öğrendiğini belirterek, barış istediğini söyledi.

  Anayasa Mahkemesi tarafından hakkında 5 yıl siyasi yasak kararı alınan Şırnalı Abdullah İsnaç, kendisi ile ilgili kararı televizyondan duyduğunu ve çok şaşırdığını söyledi. Şırnak Belediyesi'ne iş yapan bir teşeron firmada çalışan İsnaç, Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan, kendisine siyasi yasak konulduğuna ilişkin kararı duyduğunda şok olduğunu belirterek şunları söyledi:
  “Anayasa Mahkemesi Başkanı siyasi yasak verilen isimleri okurken, adımı ikinci sırada okuması beni çok şaşırttı. Benim davadan haberim yoktu. Ben işçiyim, belediyede çalışıyorum. 3- 4 yıl geçici olarak Şırnak'taki başıboş büyükbaş hayvanları toplayıp ahıra götürüyorduk. İnsanları birbirine zorla düşman yapıyorlar. Bu kanla bu nefretle hiçbir yere varamayız. Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz hiçbir farkımız yok, hepimiz insanız. Bu vatanın evlatlarıyız. Şu anda bir davam olup olmadığını bilmiyorum. Milletvekilimizin siyasetten men edilmesine çok şaşırıyorum.”

  "ÖNCE İNEKLERİ TOPLUYORDUM, ŞİMDİ PARKE TAŞI DÖŞÜYORUM"

  Şırnak Belediyesine iş yapan taşeron firmada ayda 600 TL ücretle geçici işçi olarak çalıştığını belirten İsnaç şöyle dedi:
  “Daha önce başıboş inekleri topluyorduk. Şu anda parke taşı döşüyoruz. Yollarda oluşan çukurları onarıyoruz. DTP’ye sadece üyeyim. Onun dışında hiçbir görevim yok. Birlikte hasta ve taziye ziyaretlerinde bulunuyoruz. Mahalle arasında kavgalı olanları barıştırıyoruz. Biz barıştan yanayız. İnsan canla, kanla hiçbir yere varamaz. Biz daima barış istiyoruz. İnşallah umudumuz var bir gün barış gelir. İnsanlar bu ülkede birlik beraberlik içinde yaşarlar.”

  ‘ÖRGÜTÜN PROPÜAGANDASINI YAPMAKTAN’ YARGILANIYOR

  DTP ile ilgili kararı açıklayan Anayasa Başkanı Haşim Kılıç, 5 yıl siyasi yasak getirilen isimler arasında Abdullah İsnaç’ın adını ikinci sırada okudu. İsnaç, ‘Terör örgütü propagandası yapmakla’ suçlanıyor. İddianamenin 78’inci sayfasında Abdullah İsnaç hakkında, ‘02.12.2006 tarihinde Şırnak İli'nde düzenlenen yasadışı gösteriye katılan DTP İl Başkanı İzzet Belge ve yönetici Abdullah İsnaç’ın terör örgütünü övücü nitelikte konuşmaları ve yasadışı slogan atmaları nedeniyle oluşan ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçu nedeniyle açılan kamu davası halen Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2007/81 esas sayılı dosyası üzerinden devam etmektedir” denildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı