GAZİANTEP HABERLERİ

Siyasi Partiler Gaziantep Ticaret Odasını Ziyaret Ettiler

IHA
27.10.2015 - 16:41Son Güncelleme :

SİYASİ PARTİLER GAZİANTEP TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİLER

IHA

Saadet Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Demokrat Parti milletvekili adayları ve yöneticileri, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) yönetim kurulunu ziyaret etti.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, ile milletvekili adayları ziyarette bir süre sohbet etti. Bartık konuşmasında, Türkiye’nin seçim gündeminden çıkıp gerçek gündemine geçmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin bu yıl iki seçime tanıklık edeceğini hatırlatan Bartık, 2015 yılının seçimlerle geçtiğini artık 2016 için planlar yapıldığını ifade etti. Ekonomi ve kalkınmanın konuşulmasını istediklerini belirten Bartık, “Bu seçimin ardından tek başına bir partinin çıkmaması halinde hükümetin hemen kurulmasını bekliyoruz. Yeni vizyonların belirlenmesi için hükümetin kısa süre içinde kurulması gerek ve kutuplaşmanın son bulmasını kazananın Türkiye olmasını istiyoruz. Artık yapacağımız önemli çalışmaları ve ekonomik projeleri konuşmalıyız" dedi.
Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu müteşebbislerin önünün açılması gerektiğini belirtti. Karamollaoğlu, "Müteşebbis girişimde bulunduğu zaman arkasında devleti hissetmelidir” ifadesini kullandı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eşbaşkanı Mehmet Karayılan da Türkiye’deki kavga ve gerginliğin herkesi etkilediğini belirtti. Karayılan, bu gerginliğin bir an önce bitmesi gerektiğini ifade etti. Demokrat Parti Gaziantep İl Başkanı Erdal Cömert de partisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Siyasi Partiler Gaziantep Ticaret Odasını Ziyaret Ettiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siyasi Partiler Gaziantep Ticaret Odasını Ziyaret Ettiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı