Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Siyasi değil adli bir olay

  Hürriyet Haber
  04 Ocak 2015 - 01:45Son Güncelleme : 04 Ocak 2015 - 01:38

  CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Şişli Belediyesi ile ilgili tartışmalara ilişkin, “Bu konuda son derece açığız, kararlıyız. En ufak bir ihlal söz konusu ise, herhangi bir normu, herhangi bir kuralı, yasayı, en ufak şekilde bir ihlal söz konusu ise CHP olarak bunun gereğini yapmaktan asla tereddüt etmeyiz” dedi.

  Kendisi için partililer tarafından Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen veda programı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karayalçın, şunları söyledi:
  “Siyasi değil adli bir olaydır. Olayda siyasetçilerin adlarının geçmesi olayı siyasi bir olay yapmaz. Bir süreç işletilmektedir, o sürecin sonunu, yani yargı sürecinin sonucunu beklemek durumundayız. Adli soruşturmanın sonucu siyasi sonuçlar da doğurabilir. Onu dikkate alacağız. Onu değerlendireceğiz. Onun sonuçlanmasını bekliyoruz. Bir noktaya daha değineceğim, böyle bir yargılama süreci yaşanırken, konunun bu dört bakanla ilgili soruşturmayla ilişkisinin kurulmasının istendiği izlenimini alıyoruz. Bu boşuna bir çabadır. Çünkü burada yolsuzluk söz konusu değildir. Burada ayakkabı kutuları söz konusu değildir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı