« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Siyasi baskı olmadı

Yıldırım Demirören’den, Sağlam için yapılan eleştirilere sert yanıt: "Sağlam’ı hoca olarak takımın başına geçirmem için hiçbir siyasi beni aramadı, telkinde bile bulunmadı."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ta son dönemde yaşanan düşüş ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın, yönetim tarafından görevden alınacağı söylentilerini siyah-beyazlı yönetim arasında değerlendirdi. Vatan gazetesinin haberine göre, Başkan Yıldırım Demirören’in, yönetim toplantısında Ertuğrul Sağlam’ın siyasi baskı sonucu Beşiktaş’ın başına getirildiği iddialarına büyük tepki gösterdiği öğrenildi. Bir sohbet şeklinde geçen toplantıda Yıldırım Demirören’in yöneticilere, dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün isteğiyle Ertuğrul Sağlam’ın göreve getirilmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Kredi bile almışız!"

“Bunlar nasıl söylerler, hiç anlamış değilim. Hem biz, hem de sayın Gül bu söylentiler nedeniyle gereksiz yere yıpranıyor. Ertuğrul Sağlam’ı teknik direktör olarak takımın başına geçirmem için hiçbir siyasi beni aramadı ve de telkinde bulunmadı. Bu da yetmedi ’Ertuğrul geldikten sonra biz kredi almışız’ şeklinde asılsız söylentiler de ortaya atıldı. Bunları söyleyenlere gerçekten yazıklar olsun. Esas siyasi baskı Ertuğrul Sağlam değil, Samet Aybaba’yı takımın başına geçirmemiz için yapıldı.”

"BEN VARKEN GELEMEZLER"

Porto yenilgisi sonrası teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın yerine Mustafa Denizli’nin getirileceği şeklindeki söylentilerin de, takımı yıpratmak için maksatlı olarak çıkarıldığını vurgulayan Yıldırım Demirören “Daha önce ne Mustafa Denizli, ne de Samet Aybaba’nın, ben Beşiktaş’ın başındayken bu kulüpte çalışamayacağını söylemiştim. Bu kararım hâlâ geçerli. Hocamız, ne sonuç olursa olsun Ertuğrul Sağlam’dır. Bu gerçeği herkes bilmeli” diyerek bu konuda da tepkisini ortaya koydu

"SEN HİÇ KAFANA TAKMA"

Başkan Yıldırım Demirören’in, toplantı sonrası teknik direktör Ertuğrul Sağlam’la da bir görüşme yaparak “Sen kesinlikle kafanı bu söylentilere takma. Biz sonuna kadar senin arkandayız. Ne seni gönderiyoruz, ne de bir başka hocayı getiriyoruz. Sadece G.Birliği maçını düşün” diye garanti verdiği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler