Gündem Haberleri

  Siyasetçinin vefası

  ANKARA
  23.08.2009 - 00:46 | Son Güncelleme:

  Güven Hastanesi sahibi, eski Elazığ Milletvekili Ahmet Küçükel’in cenazesi her kesimden siyasetçinin akınına uğradı.

  Törene Cumhurbaşkanı Gül, eski Cumhurbaşkanı Demirel, Meclis Başkanı Şahin, eski Meclis Başkanı Toptan, CHP lideri Baykal, MHP lideri Bahçeli, DTP lideri Ahmet Türk ile bakanlar, milletvekilleri ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç katıldı.

  İZMİR’in Çeşme İlçesi’nde denizde yüzerken, kalp krizi geçirerek ölen eski Elazığ Milletvekili ve Güven Hastanesi sahibi Ahmet Küçükel için Ankara’da tören yapıldı. Küçükel’in cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere liderler ve siyasetçiler büyük ilgi gösterdi. Küçükel için ilk tören TBMM’de yapıldı. Siyasilerin en sık kullandığı Güven Hastanesi’nin sahibi Küçükel, milletvekili hastalarıyla yakından ilgilenmesiyle tanınıyordu.

  Baykal, Bahçeli, Türk

  Meclis’te yapılan törene, Küçükel’in ailesi ve yakınları, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, eski Meclis Başkanları Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Fenerbahçe Kulübü 2. Başkanı Nihat Özdemir ile çok sayıda Ankaralı işadamı ve çok sayıda milletvekili katıldı.

  Cumhurbaşkanı Kocatepe’de

  Küçükel’in cenaze namazı Kocatepe Camii’nde kılındı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül burada düzenlenen törene katıldı. Küçükel’in kızları Nükhet ve Buket, camiye gelenleri kapıda karşıladı. Küçükel’in cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra memleketi Elazığ’a gönderildi. Küçükel’in cenazesi, doğduğu İçme Köyü’ndeki aile mezarlığında bugün toprağa verilecek.

  Hep birlikte uğurladılar

  İzmir’de vefat eden DYP eski Milletvekili Ahmet Küçükel için dün Kocatepe Camii’nde cenaze törenine eski, yeni çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve üst düzey devlet memurları katıldı. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, tabutu sırtlayarak cenaze aracına kadar taşıdı. TBMM’de düzenlenen cenaze töreninde DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile uzun süre sohpet ettiler.

  Yazlıktan komşusu Ahmet Türk: O gün çok sinirliydi

  Çeşme’de Küçükel’le aynı sitede yazlığı bulunan DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Küçükel’in vefat ettiği gün birlikte olduklarını belirterek, şunları söyledi: "O sabah çok sinirliydi, canı bir şeye sıkılmış gibiydi. Birlikte çardak altında oturduk sohbet ettik. Káğıt oynadık, şakalaştık. Sonra o denize girdi. Uzun süre kaldı, gelmedi. Biz de merak ettik. Deniz çok dalgalıydı, kalp krizi geçirince, açıkta bulunan dubanın üzerine çıkardılar. Ambulans gelip müdahale edinceye kadar epey zaman geçti. Bir doblo arabanın arkasında hastaneye götürüldü. Hastanesi var, o kadar doktor tanıdığı var. Kendisi de doktor ama o an hiçbir şey yapılamadı."

  Büyük Türkiye Partisi ve Doğru Yol Partisi kurucu üyeleri arasında yer alan Küçükel, 18 ve 19. dönem Elazığ Milletvekilliği yapmıştı. Küçükel’in Güven Hastanesini birlikte kurduğu ve aynı zamanda hastanenin başhekimi olan eşi Aysun Küçükel de 2 yıl önce kanserden öldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı