KAYSERİ HABERLERİ

"Siyaset Değil İşimizi Yapıyoruz"

IHA
22.10.2015 - 17:22Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Cumhuriyet Meydanı’na asılmış olan reklam panosunun indirilmesine engel olan CHP İl Başkanı Mustafa Ayan’ın yaptığı tam anlamıyla kanun bilmezlik ya da eğer kanunu biliyorsa kanun tanımazlıktır. "O pankartı indirmeye kimsenin gücü yetmez" diyerek belediye ekiplerine engel olan CHP İl Başkanı’nın sözleri, "Hiçbir kanun bizi ilgilendirmez" demekten farklı değildir.
CHP İl Başkanı şunu bilmelidir ki Büyükşehir Belediyesi’nin siyasi partilerin ya da partilerin milletvekili adaylarının astığı pankartlarla işi yoktur. Büyükşehir Belediyesi sadece ve sadece pankart, ilan ya da benzeri tanıtım materyallerinin nerede ne nasıl asılacağı ile ilgilenmektedir. Çünkü bu Büyükşehir Belediyesi’nin kanuni vazifesidir.
5216 sayılı yasanın 7. Maddesinin (g) fıkrası anlamak isteyenler için çok açıktır. İlgili madde her vatandaş gibi CHP İl Başkanı’nın da anlayacağı şekilde yazılmıştır. Bu maddeye göre nerelere reklam panosu yapılacağı belediyemiz tarafından belirlenebilir. Belediyemizin izni olmadan CHP tarafından meydana bakan binanın üzerine kaçak bilboard yapıldığı için Büyükşehir Belediyesi müdahil olmuştur. Orada bir reklam platformu kurulduğu için Büyükşehir Belediyesi müdahale etmiştir. CHP İl Başkanı ve ekiplerimize engel olan kişiler bilsinler ki orada asılan pankarta bir müdahale söz konusu değildir. CHP İl Başkanı acaba belediye ekipleri binanın çatısındaki platforma müdahale ediyorlar da neden hemen yanında iple asılmış pankarta müdahale etmiyorlar diye düşünmüş müdür? Tekrar ifade etmek gerekirse, ki anlamak istemeyenler için gerekiyor; belediyemiz pankartı değil pankart için yaptırılan platformu kaldırmak durumundadır. Çünkü bu belediyenin görevidir. Aksi takdirde herkes her yere reklam panosu koyabilir. Her isteyen şehrin bir yerine totem inşa edebilir. Her önüne gelen dilediği yere bilboard kondurabilir. Bu tür bir kanunsuzluğu önlemek Büyükşehir Belediyesi’nin görevidir ve Büyükşehir Belediyesi Encümeni kararıyla bu görevini yerine getirmektedir. Kanun tanımadığı ya da bilmediği halde bir de üste çıkarak adamlık öğretmeye, had bildirmeye kalkan CHP İl Başkanı’nın ağzından çıkanı kulağı duymalıdır ve öncelikle kendisi adam gibi siyaset yapmalı ve partisini adam gibi yönetmelidir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden "Siyaset Değil İşimizi Yapıyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Siyaset Değil İşimizi Yapıyoruz" haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı