KÜTAHYA HABERLERİ

Siyaset Bilimci Rafet Öztürk AK Parti’den Aday Adayı

IHA
04.09.2015 - 20:41Son Güncelleme : 04.09.2015 - 20:42

RAFET ÖZTÜRK MÜRACAATINI YAPTI.

IHA

Kütahya’da Siyaset Bilimci Rafet Öztürk, AK Parti’den 26. dönem Kütahya milletvekilliği için aday adayı oldu.
Aday adaylığı müracaatı sonrası bir açıklama yapan Öztürk, "Ülkemiz Ak Parti iktidarları döneminde bölgesinin ve dünyanın en önemli aktörlerinden birisi oldu.Vizyoner çalışmalarla bölgesinde, İslam dünyasında ?ve Avrupa’da yaşayan insanların, hangi din ve etnik gruptan olursa olsun mazlumların umudu oldu. Umudu olmaya devam edecektir. Bu umudu ?yeşertmek için 1 Kasım 2015 tarihi Türkiye, bölge halkları ve dünyanın bütün mazlumları için bir fırsattır" dedi.
Bu fırsatın ve şansın halkımız tarafından iyi değerlendirileceği konusunda hiçbir şüphesinin olmadığının altını çizen Siyaset Bilimci Rafet Öztürk bilgi, istikrar ve dayanışmaya vurgu yaptı.
Bazı siyasi ve malum yapılanmaların siyaset dersinden ve sadakat dersinden sınıfta kaldığını bunu da tüm dünyanın gördüğünü ifade eden Öztürk konuşmasında şunları söyledi: ?’’Ben Avrupa’da siyaset bilimi tahsili aldım. Doktora çalışması yaptım. Yerel yönetimlerde çalıştım. Eyalet ve Federal Hükümetin yetkilileriyle görüşmeler ?yaptım. ?Doğal güzellikleri, yeraltı ve yer üstü zenginlikleri, kültürü, sanatı başta olmak üzere Ülkemin ve şehrim Kütahya’nın Avrupa’nın ve bölgenin bazı değerleri konusunda birçok şehrinden daha ileride olduğunu biliyorum. Ancak bu doğal ve insan kaynaklarının harekete geçirilmesi gerekiyor. Dürüst, ilkeli, bilgili ve dünyayı tanıyan insan kaynaklarının yerinde kullanılması gerekiyor. Bunun için varım. Bilim, kültür, sanat, istihdam ve özgürlük ve haklar noktasında İstanbul’da ne varsa, Ankara’da ne varsa, Berlin’de ve Köln’de, ?Paris ve Londra’da ?ne varsa Kütahya’da da olması için tüm benliğim, bilgim ve ilişkilerimle varım ve aday oldum. Geleceğimizi hep birlikte kuracağız, yarınlarımızı hep birlikte aydınlatmaya daha da ağartmaya devam edeceğiz." (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Siyaset Bilimci Rafet Öztürk AK Parti’den Aday Adayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 20 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siyaset Bilimci Rafet Öztürk AK Parti’den Aday Adayı haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı