Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Siyah noktalara el kremli çözüm

Merhaba ben 19 yaşında bir okurunuzum. Yazılarınızı ve televizyon programınızı sürekli takip ediyorum. Bu sorunla sürekli karşılaştığınızı bilsem de ben de burun ve çene bölgemdeki çok sayıdaki siyah noktadan rahatsızım.

Kendimce buhar banyosu, ballı limon maskesi uygulamama ve hatta cilt doktoruna gitmeme rağmen hiçbir sonuç alamadım. Siyah noktalardan kozmetik ve temizletme yolu dışında tamamen nasıl kurtulabilirim? Yılmaz D.Öncelikle iyi bir uzmana gitmeli ve cildinizi temizletmelisiniz. Siyah noktalar kaldıkça genişler ve gözenekler oluşur. İki ayda bir temizletmeli ve sonrasında da temiz tutmalısınız. Haftada bir gün bir tatlı kaşığı mısır unu ve kili, el kremini, su ile karıştırın ve cildinize sürüp, ovarak çıkarın.

Saçlarda kimyasal üründen uzak durun

Merhabalar Suna Hanım, yazılarınızı mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum. Sizden ricam benim kuru, kısa ve ince telli saçlarıma, uzaması, gürleşmesi ve canlanması için evde kolaylıkla uygulayabileceğim bir bakım önermeniz. Bu arada saçlarımı ayda bir kez kızıl renge kendimin boyadığını da söylemeliyim. Zaten kısa olan saçlarım özellikle banyo yaparken çok dökülüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Pınar K.

Merhaba, sevgili okurum saçlarınızı tahta tarakla taramalı ve kimyasal boyalar, kimyasal içerikli şampuanlar kullanmamalısınız. Saç diplerinize haftada bir kez soğan suyu sürün, ısırgan ve ıhlamuru çay gibi demleyip, saç diplerine masaj yaparak sürün. Haftada bir gün de ısıtılmış zeytinyağını saç dibine sürün.

Zeytinyağlı sabundan yararlanın

Öncellikle merhabalar Suna Hanım, sivilcelerimin bazılarının üzeri kabuklanıyor, kırmızı ve kabarık olanları da var. Ne yapmalıyım? Pınar Reyhan.

Kızıl kantaron otunu evde bulundur ve her gün bir tutamını cezvede beş dakika pişir. Çay gibi demleyip, suyu ile cildini sil. Posasını kuruyana kadar cildinde beklet. Zeytinyağlı sabunla cildini yıka, ardından limon sür ve bebe pudrası kullan.

Minik sivilceler için toz şeker

Merhaba Suna Hanım, uzun zamandır yanaklarımda ve çene bölgemde minik minik sivilceler var. Ne iniyorlar, ne de yenileri çıkıyor. Cildiyecilerin verdiği ilaçlar mideme dokunuyor. Teşekkürler. Kübra.

Bir tatlı kaşığı kuru maya, aynı ölçüde toz şeker ve alabildiği kadar limon suyunu karıştırın. Cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Dört gün yap bakalım, sonuç ne olacak?
X