Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Siyah çalındı, kırmızı bulundu

  Ali AKSOYER/İSTANBUL
  02 Kasım 2009 - 14:44Son Güncelleme : 02 Kasım 2009 - 15:28

  İSTANBUL'da bir otomobil hırsızlık çetesi çökertildi. El konulanlar arasında babasına ait otomobilin bulunduğunu öğrenerek emniyete gelen Nuri Arviş, aracı tanımakta güçlük çekti. Çünkü çalınan otomobil siyah ve benzin motorluydu. Oysa bulunan otomobil kırmızıydı ve hırsızlar motorunu da dizeli ile değiştirmişti.

  Nuri Arviş “Hırsızlar alarm bile takmışlar. Hırsızlara ve onları yakaladığı için polislere teşekkür ederim” dedi. Polis ise Nuri Arviş’in dizel motorun bir başka kişiye ait olduğunu, bu nedenle otomobilin sadece kasasının teslim edileceğini söyledi.

  Çeteyi üç aydır takip eden Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, önceki gün sabaha karşı Kağıthane, Eyüp ve Şişli'de daha önce belirlenen yerlere baskın düzenledi. Baskında, daha önceden polise çok sayıda geliş kaydı bulunan çetenin başındaki Deniz K. (54), oğlu Atilla K. (26), Ahmet B. (34), Fehmi V. (24), Volkan Ç. (34), Dursun Ç. (30) ile Güral K. (65) gözaltına alındı. Motor ve şase numaraları değiştirilmiş 22 otomobil ele geçirildi. Ayrıca el konulan 6 otomobil ile ilgili inceleme de sürüyor.

  POLİSİ BİLE ŞAŞIRTTI

  Operasyonda yakalanan 65 yaşındaki oto hırsızı Gürol K. deneyimli dedektifleri bile şaşırttı. Daha önce iki kez polise geliş kaydı bulunan ve yürümekte zorluk çeken Gürol K.’nın motor ve şase numaralarını değiştirdiği, sahte evrak hazırladığı belirlendi.

  Oto hırsızlık Büro Amirliği yetkilileri şebekenin hasarlı araçları çok ucuz fiyata aldıktan sonra aynı model ve özellikleri taşıyan sağlam araçları çaldıkları öğrenildi. Çaldıkları aracın motor ve şase numaralarını ellerindeki hasarlı aracın motor ve şase numaraları ile değiştiren şebeke elemanlarının, sözde hasarlı aracı tamir ettirmiş gibi otomobilleri elden çıkarttıkları belirlendi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı