« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Siyah Beyaz Derneği'nden loca açıklaması

Siyah Beyaz Derneği iki gündür basına yansıyan konularla ilgili açıklama yapma gereği duydu.

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Loca krizi ile ilgili yapılan açıklama şöyle: "26.08.2012 tarihinde Galatasaray ile oynadığımız derbi maçında yaşanan tatsız olayların içinde olmak bizleri derinden üzmüştür. Dernek olarak sekiz yıldır B11 locamızda Beşiktaş'ımızı destekliyoruz. Bu sene de Beşiktaş'ımızın zor günlerinde arkadaş grubumuzla birlikte 200.000 TL ödeyerek aldığımız locamızda sezonun ilk maçı olan Galatasaray müsabakasını seyretmek için yerimizi almıştık. Bu sırada satın alınmadığını bildiğimiz ( Kaynak: BJK Genel Müdürü ) yanımızdaki B10 locasına kapı girişinde turnikelerden değil toplu halde yan kapı açılarak içlerinden sadece Bedri Baykam'ı tanıdığımız yaklaşık 12-13 kişinin alındığına şahit olduk. Yönetimin bedava bilet dağıtmadığı ve feda adına 225 tl'ye kapalı tribün biletinin satıldığı bir dönemde kulübümüzün Genel Sekreteri Mesut Urgancılar ve eşinin kendi özel misafirlerini bahsettiğimiz gibi B10 locasında ağırlaması bizleri son derece şaşırtmıştır. Aynı zamanda kimsenin kişisel takım tercihi bizleri ilgilendirmese de her Galatasaray golünden sonra bu tercihlerini tahrik edercesine ortaya koymaları ortamı germiştir. Daha sonrasında her iki loca arasında sözlü münakaşa olarak başlayıp,yatışan konu kulübümüzün Genel Sekreteri ve eski Siyah Beyaz Derneği Başkanı Mesut Urgancılar'ın anlamadığımız şekilde bizlere ağıza alınmayacak hakaretler sarf etmesi ve ardından özel güvenlik görevlilerine hitaben 'Benim adım Mesut Urgancılar çabuk alın bunları' demesiyle beraber tekrardan sözlü münakaşaya dönüşmüştür. Bu münakaşada kulübümüzün resmi sitesinde yayınlananın aksine her iki locadan da hiç kimse fiziki müdahalede bulunmamıştır. Ayrıca Mesut Bey ve yakın çevresinin internet sitelerine yapmış olduğu açıklamalarda eşinin mağdur olduğu iftirası bizleri derinden yaralamıştır. Kendisinin yaptığı bu açıklamaların aksine olaylar sırasında Mesut Bey'in eşinin ettiği küfürlere ve çantasıyla etrafa gösterdiği şiddete rağmen hanımefendi ile her hangi bir sözlü münakaşaya bile girilmemiştir. Ne yazık ki şu anda gördüğümüz ortamda Mesut Bey eşini olayın önüne koyarak mağduru oynamaktadır. Mesut Bey'in bu tavrı iş sahibi ve aileleri olan bizleri son derece üzmüştür. Bizler resmi sitede yirmi satırlık yazıyla camianın önüne atılacak ve kadına şiddet eğilimli görüntüsü verilecek insanlar değiliz.

Açıklamamızın başında da belirttiğimiz ve bu saate kadar açıklama yapmamamızın sebebine gelecek olursak; dün 14.00 sularında kulübümüzün Genel Koordinatörü Levent Çifter dernek başkanımız Atilla Yavuz'u arayarak, kulüp başkanımız Fikret Orman'ın görüşme talebini iletmiştir. Başkanımız da iki dernek yöneticimizle beraber davete icabet etmiştir. Kendileri sayın başkan ile 2 saatlik bir toplantı yapmışlardır. Toplantıdan sonra akşam saatlerinde kulüp internet sitesinden yapılan açıklama bizleri hayrete düşürmüştür. İki saatlik görüşmede yaklaşık 20 dakika maç gecesindeki olaylar konuşulmuşken ve başkanın 'Rica etmeden tek loca satın alan sizlersiniz ve kulübe olan diğer yardımlarınızı da biliyorum. Sizlerden ricam bu konuyu kapatalım. Kol kırılır yen içinde kalır' ifadesiyle yapacağımız basın açıklamasını ve şikayet dilekçemizi durdurmuşken akşam saatlerinde yapılan açıklamanın maksatını hala anlamamaktayız. Geri kalan yaklaşık 1,5 saatlik görüşmede kulüp ve camiamız içinde yaşanan sorunlarla ilgili tarafımıza aktarmış olduğu bir çok konu başlığını da başkanımıza ve kulübümüze olan saygımızdan dolayı şuan için kamuoyu ile paylaşmayacağız.

Son olarak herkesin bilmesini isteriz ki bizleri satın aldığımız locamızın iptali ve disiplin kuruluna sevk edilmemizden çok iki konu rahatsız etmiştir. Birincisi, bir bayana darp edildiği ile ilgili çirkin bir iftiraya maruz kalmamız. İkincisi ise Beşiktaş Başkanı'mızın kendisine yakışan duruşu gösterememesidir. Hiç kimse bizleri şahsi egoları yüzünden Beşiktaş'ımıza olan sevdamızdan ayrı tutamaz."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz