Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivrisinek saldırısı

12 Dev Adam’ın Seul’deki ilk antrenmanında çevresinde bataklık olan salonu binlerce sivrisinek bastı. Ay yıldızlı sporcularımız idman sırasında sıkıntılı anlar yaşadı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
JAPONYA’da 19 Ağustos’ta başlayacak Dünya Şampiyonası’nın hazırlıkları için Güney Kore’ye gelen Basketbol Milli Takımımız Seul’de sivrisineklerin saldırısına uğradı.

Seul’e dün gelen ve otele yerleşen 12 Dev Adam’ı akşam idman için geldiği salonda bir sürpriz bekliyordu. Sporcular ve teknik heyet salondaki binlerce sivrisinekle karşılaşınca şoke oldu.

Sineklerin vücutlarına yapışıp, ısırmalarıyla sıkıntılı anlar yaşayan sporcularımızın, antrenman temposu da düştü. Salondaki sineklerin çevrede bulunan bataklıktan kaynaklandığı belirtildi. Sivrisineklerin ısırdığı Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez’in kolları kabardı. Sinekler yüzünden büyük sıkıntı yaşayan Doğan Hakyemez, otobüse dönerken, Güney Koreli yetkililerden salonun ilaçlanmasını istedi.

Hakyemez, bugün bu salonda Güney Kore ile oynanacak maç için "Bu ortamda ne sağlıklı bir antrenman yapılır ne de maç oynanır. En büyük sıkıntıyı da kenarda oturan teknik yönetim ile yedek sporcular çekecek" dedi.

Devler, Kore önünde

DÜNYA
Basketbol Şampiyonası’nın hazırlıklarını Güney Kore’de sürdüren A Milli Basketbol Takımımız, bugün ev sahibi Güney Kore bir hazırlık maçı oynayacak. Seul’deki karşılaşma TSİ 11.00’de başlayacak. Millilerimiz yarın da İtalya ile karşılaşıp, 13 Ağustos’ta Japonya’ya geçecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz