Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivok'tan giderim tehdidi

Başarılı savunma oyuncusu, “Beşiktaş’ta çok mutluyum. Ben başkaları gibi milyon Euro’lar istemiyorum. Hakkım olan 1.5 milyon Euro’yu verirseniz kalırım” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ta Tomas Sivok yol ayrımında... Bu sezon attığı kritik gollerle siyah beyazlı takımın birçok maçta kurtarıcısı olan Çek savunmacı, yönetime rest çekti. Ücretinin artırılmasını isteyen Sivok, yönetici Cengiz Zülfikaroğlu ve genel direktör Tayfur Havutçu ile yaptığı toplantıda, “Beşiktaş’ta çok mutluyum. Ben başka oyuncular gibi milyon Euro’lar istemiyorum. Yıllık 1.5 milyon Euro verirseniz kalırım” dedi.

Öncelikli düşüncesinin siyah beyazlı takımda kalmak olduğunu vurgulayan Çek oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Taraftarlar beni çok seviyor. Ben de arkadaşlarımı ve onları çok seviyorum. Bu camiaya artık iyice alıştım. Hak ettiğimi düşündüğüm paranın verilmesi halinde Beşiktaş’ta oynamaya devam etmek istiyorum.”
Futbol Genel Direktörü Tayfur Havutçu ise, sözleşmesi biten tüm oyuncularla tek tek görüşme yaptıklarını ve önümüzdeki hafta genel bir toplantı yaparak durumu yönetime ileteceklerini söyledi. Havutçu, kimin gidip kalacağı konusunda teknik patron Carvalhal’ın raporuna  göre hareket edeceklerini vurguladı.

Herkes ondan fazla para alıyor

SIVOK’un menajeri Jiri Miler de Beşiktaş’ın önerdiği rakamı kabul etmelerinin imkansız olduğunu söyledi. Radyospor’a konuşan Miler, “Biz olağanüstü şartlar öne sürmüyoruz. Ancak Aralık’ta bize sundukları teklif gerçekten korkunçtu. Sivok, 5 milyon Euro istemedi. Sadece daha iyi bir kontrat istedi. Beşiktaş’ta her oyuncunun kontratı Sivok’tan daha iyi” ifadelerini kullandı. Avrupa’dan pek çok teklif aldıklarını dile getiren Miler, “Eğer Beşiktaş, tatmin edici bir ücret vermezse, biz de bu takımlarla konuşacağız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz