Gündem Haberleri

  Sivil toplum örgütlerinden Ağca'nın tahliyesine tepki

  A.A Ankara
  20.01.2006 - 15:49 | Son Güncelleme:

  Bazı sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile “Ezilenlerin Sosyalist Platformu” (ESP) üyeleri, ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarla, Gazeteci-Yazar Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca'nın tahliye edilmesini protesto etti.

  Aralarında DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK'e üye sendikalar, Halkevleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Ankara 78'liler Derneği'nin bulunduğu sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Güvenpark'ın Başbakanlık çıkışında toplandı.

  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Kazım Genç, grup adına yaptığı ortak açıklamada, Ağca'nın tahliyesine tepki göstererek, ”Hüküm giydiği siyasi cinayetler yanı sıra daha aydınlatılmamış bir çok kirli ilişkinin ve cinayetin faili Mehmet Ali Ağca, bugün ülkede serbest olarak elini kolunu sallayarak dolaşmaktadır” dedi.

  Halktan gizlenen karanlık ilişkileri açığa çıkarıp suçluların halka hesap vermesi için güçlerini birleştirerek çaba harcayacaklarını söyleyen Genç, “Her biri tarihimizde bir leke olarak duran onlarca katliamın, cinayetin bir an önce aydınlatılmasını, bütün gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını ve sorumluların halka hesap vermesini istiyoruz” diye konuştu.

  Açıklamanın ardından “Çeteler halka hesap verecek” sloganı atan gruptakiler, daha sonra dağıldılar.

  Bu arada, Adalet Bakanlığı bahçesi yanında toplanan ESP üyeleri, ”Burjuva adaleti serbest bırakıyor” başlıklı uzun bir dövizi bahçeyi çevreleyen demir parmaklıklara astılar.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı