ESKİŞEHİR HABERLERİ

Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinden Mevsimlik İşçilere Anlamlı Ziyaret

IHA
17.09.2015 - 14:47Son Güncelleme :

İŞÇİLERİ ZİYARET

IHA

Akil Gençler Platformu ve Genç Memur-Sen başkanlığındaki bir grup sivil toplum kuruluşu, Eskişehir’in Alpu ilçesi yakınlarındaki mevsimlik işçileri çadırlarında ziyaret ettiler.
Ziyareti gerçekleştiren heyete mevsimlik işçi çavuşu Mehmet Esmer çay ikram etti. Mevsimlik işçilerle heyet arasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduktan sonra Mehmet Esmer böyle bir ziyaretin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini dile getirip yaşadıkları belli sorunları anlattı. Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş, memleketin neresinde olursa olsun insanların huzur içinde olmadıktan sonra rahat uyuyamayacağını söyledi. Ateş, "Elbette farklılıklarımız olacak, elbette farklı fikir ve düşüncelerimiz olacak ancak bu farklılıklarımız bize acı ve elem vermek yerine bu medeniyet beşiği Anadolumuzun mozaiğine çok güzel desen olacaktır. Her yerde söylediğimi burada da tekrar ederek belirtmek isterim ki Çanakkale ruhuyla inadına barış inadına kardeşlik" dedi.
Genç Memur-Sen Eskişehir Başkanı Oktay Turinay ise, "Sağduyuya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına bu ziyaret bizleri memnun etmiştir. Birbirimizi anlamak için ön yargılarımızı bir kenara bırakarak insanımızı kucaklamak için yaptığımız bu etkinlik ve benzeri aktivitelere devam edeceğimizi belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.
Bölgede uzun süre görev yapan ve halen Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olan ve ’Kovan’ kitabının yazarı polis memuru Metin Bilgesoy, Kur’an-ı Kerimden örnek vererek, "Ayet-i Kerimede, ’Biz insanı en güzel şekilde yarattık’ diye buyurur. Demez ki, Türk’ü, demez ki Kürt’ü, demez ki Arap’ı en güzel şekilde yarattık. İnsanı der insanı. İnsanı en güzel şekilde yaratan Allah’a yemin olsun ki ne devletimize, bayrağımıza zeval gelecek bir duruma boyun eğeceğiz, ne de insanımızı horlayıp bizden farklı göreceğiz" şeklinde konuştu.
Heyet daha sonra çadırlarda yaşayan çocuklara çeşitli hediyeler dağıtarak bölgeden ayrıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinden Mevsimlik İşçilere Anlamlı Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinden Mevsimlik İşçilere Anlamlı Ziyaret haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı