SİVAS HABERLERİ

Sivil Toplum Kuruluşlarından Ortaklaşa Aşure İkramı

IHA
21.10.2015 - 09:33Son Güncelleme :

SİVAS ESNAF VE SANATKARLAR ODASI ÖNCÜLÜĞÜNDE VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ DESTEKLERİYLE BİRLİK AŞURESİ YAPILACAK.

IHA

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle Birlik Aşuresi yapılacak.
Kutsal bir ay olan Muharrem ayında gerçekleştirilecek olan Birlik Aşuresi için bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, aşure etkinliği hakkında görüş alışverişinde bulundu. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim Kurulu salonunda SESOB Başkanı Beşir Köksal başkanlığında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, görüş alışverişinde bulunduktan sonra aşurenin yapılacağı günü 12 Kasım olarak belirledi.
SESOB Başkanı Beşir Köksal, birlik ve beraberlik içerisinde 11 yıldır birlik aşuresini yaptıklarını belirterek, bu sene de en güzel şekilde aşure ikramında bulunacaklarını söyledi.
Bolluk ve bereketin simgesi ve aynı zamanda dostluğu temsil eden aşurenin önemine vurgu yapan Köksal, “Birlik aşuremizde sevincimizi de üzüntümüzü de birlikte paylaşarak güzel bir dayanışma örneğini sergilemeye devam ediyoruz. Sivas’ta sivil toplum kuruluşları ile birlikte 11 yıldır birlik aşuremizi güzel bir şekilde icra ediyoruz. Sivil toplum örgütleri olarak birlik ve beraberliğimizle varız. Bu birlikteliğimizin toplumda sevgi bağlarının güçlenmesi bakımından son derece önemlidir. Toplumumuzun düzeni birlik ve beraberlikle sağlanır. Sivas’taki sivil toplum örgütleri olarak, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan el ele, gönül gönül’e vererek güzel bir örnek teşkil etmeye gayret göstermeye devam ediyoruz. Ülkemizde de birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bu günlerde Birlik Aşuremize katılarak destek veren komite üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivil Toplum Kuruluşlarından Ortaklaşa Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 09 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivil Toplum Kuruluşlarından Ortaklaşa Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:50
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı