BİLECİK HABERLERİ

"Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası"

AA / Muhsin Arslan
29.02.2016 - 16:29Son Güncelleme :
AA / Muhsin Arslan

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, "Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası" dolayısıyla İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Hayri Demirel'i ve personelini kabul etti.

Vali Nayir, kabulünde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AFAD'ın trafik kazası, arazide kaybolma, sel taşkınları ve diğer afetlerde yaptığı çalışmalara dikkati çekti.

AFAD'ın halkın en sıkıntılı anlarında, beklentinin en yüksek olduğu zamanda görev yaptıklarını, hızlı hareket ettirmeyi ve kişilerin psikolojik durumlarına da uygun olarak açıklama yapmayı gerektiren görevi yürüttüklerini belirten Nayir, şunları kaydetti:

"AFAD'da memuriyet saatleri sınırlı değil, gece gündüz veya hafta sonu gibi bir ayrım da yok. Görev yapılan yerlerin durumu ve hava şartları da çoğu zaman farklı zorluklara sebep olmaktadır. AFAD'ın görevi yalnızca kendisiyle bağlantılı değil, diğer kuruluşlarla da yakın ilişkiye girmesi gerektiriyor. Halkın bilinçlendirilmesi görevi önemlidir. Bu hafta içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarımızda, okullarımızda eğitim çalışmalarına ağırlık verip haftayla birlikte eğitim çalışmalarına canlı tutmanız gerekiyor. En önemli konu afet işlerinde eğitimdir. Bu hafta içerisinde yapılacak çalışmalarla bu bilinçlenme ve eğitime katkı sağlamamız lazım."

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Demirel ise yapacakları etkinliklerle, başta deprem olmak üzere yaşanabilecek afet ve acil durumlara karşı toplumsal bilinci artırmak ve halkı bilinçlendirerek farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden "Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı