ÇANKIRI HABERLERİ

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası

AA / Özgür Alantor
29.02.2016 - 10:44Son Güncelleme :
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası
AA / Özgür Alantor

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata'yı makamında kabul etti.

Özcan, ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek deprem bilincine işaret etti.

Afet öncesi yapılması gerekli çalışmalara önem verilmesinin önemine vurgu yapan Vali Özcan, "Afet öncesi işlere daha öncelik verilmelidir. En önemli konu afet işlerinde eğitimdir. Eğitim ve tatbikat çok önemlidir. Tüm personellere deprem ve afet sicili getirilerek, tecrübeli olup olmadıkları yapılacak etkinlik ve eğitimlerle tespit edilmelidir" dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Korkutata ise sel taşkınları başta olmak üzere birçok konuda eğitim çalışmalarının devam ettiklerini belirtti.

Ziyaretin sonunda Korkutata Vali Özcan'a plaket takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı